fbpx
Title Image

Jak dobrać okulary

Zdrowie

Zdrowie naszych oczu wpływa na jakość widzenia otaczającego nas świata. Jest sprawą najwyższej wagi, którą często zaniedbujemy w natłoku codziennych obowiązków. Pamiętaj, że wzrok należy badać regularnie co najmniej raz w roku! Zwłaszcza w dobie wszechobecnej digitalizacji.

Komfort

W tej kwestii nie można pójść na kompromis. Odpowiednie szkła, wygodna i funkcjonalna oprawka , waga okularów – to czynniki o które dba specjalista. Proces doboru okularów, który zostanie przeprowadzony przez doświadczonego rzemieślnika uwzględnia bardzo indywidualne potrzeby.

Design

Estetyka, moda i funkcjonalność. W przypadku okularów, to właśnie te elementy składają się na dobry design.

Zdefiniowanie potrzeby

Nie widzisz wyraźnie znaków drogowych i rejestracji samochodów, które jadą przed Tobą? Odczuwasz zmęczenie oczu spowodowane pracą przy komputerze? Litery w książce wydają się mniej wyraźne? Masz uczucie „piasku” w oczach? Pod koniec dnia towarzyszą Ci bóle głowy? Te i wiele innych prozaicznych czynności mogą pobudzić nas do myślenia o potrzebie zakupu okularów.

Kontakt z salonem optycznym KRIO

Za pomocą lokalizatora znajdującego się na naszej stronie znajdziesz salon optyczny zrzeszony w KRIO, który znajduje się najbliżej Twojej aktualnej lokalizacji. Wówczas nie pozostaje nic innego jak umówić się z ekspertem w dziedzinie wzroku.

Rozpoznanie problemu

Specjalista poprzez badanie wzroku musi rozpoznać problem oraz odpowiedzieć na pytanie czy okulary go rozwiążą. Jeśli owa odpowiedź jest pozytywna, to przeprowadza wywiad, który ma na celu ustalenie w jakich sytuacjach życiowych okulary będą wykorzystywane. To ważne czy chcemy używać okularów do pracy biurowej, jazdy samochodem, czy też do uprawiania sportów.

Dobór szkieł

Czy wiesz czym charakteryzują się szkła tzw. plusowe, a czym minusowe? Nie musisz tego wiedzieć, bo korzystając z usług salonów zrzeszonych w KRIO masz gwarancję obsługi przez najlepszych fachowców z odpowiednim zapleczem edukacyjnym i doświadczeniem

Dobór oprawek

W tej kwestii ważna jest nie tylko estetyka i aktualna moda, ale także typ szkieł, budowa twarzy oraz możliwości technologiczne jakimi dysponuje dzisiejsza optyka. Po dopasowaniu oprawy okularowe muszą być komfortowe. W tej kwestii nie można pójść na kompromis. Oprawka musi być wygodna i funkcjonalna w momencie dopasowania.

Poczucie kompleksowej i fachowej obsługi

Okulary wykonane przez doświadczonego rzemieślnika są “szyte na miarę” z uwzględnieniem Twoich indywidualnych potrzeb.

Odbiór okularów

Odbierając okulary w salonie optycznym KRIO otrzymasz potwierdzenie zakupu
(paragon/faktura), instrukcję obsługi okularów oraz podstawowe warunki gwarancji.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!