fbpx

Wojna w Ukrainie – Zarząd KRIO zwraca się do Optyków

Szanowny Państwo,

eskalacja wojny w Ukrainie sprawiła, że do Polski z każdym dniem przybywa coraz więcej uchodźców. Polacy oferują wsparcie wszystkim potrzebującym pomocy. Branża optyczna również podejmuje aktywne działania w tym zakresie.

Zarząd Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej wychodząc naprzeciw zaistniałym okolicznościom zwraca się z prośbą do Optyków o wspieranie i udzielanie pomocy wszystkim, którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji.

Wśród  uchodźców mogą być osoby, które nie mają swoich okularów, zgubiły lub uszkodziły je w czasie ucieczki. Zachęcamy Państwa do podjęcia kontaktu z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej czy też Centrami Pomocy Rodzinie w Państwa regionie i zadeklarowania gotowości pomocy w zakresie ochrony wzroku. Taka informacja pomoże pracownikom tych instytucji skierować potrzebujących do miejsca, w którym taką pomoc otrzymają.

W związku z tym, iż przewidujemy że pobyt uchodźców w Polsce może znacznie się przedłużyć i będą oni poszukiwali pracy, a wśród uchodźców mogą być osoby zatrudnione wcześniej w zakładach optycznych, prosimy Państwa o rozważenie możliwości zatrudnienia tych osób.

KRIO włącza się w pomoc w znalezieniu zatrudnienia dla uchodźców i jeśli tylko pozyska wiedzę o tym, że osoby związane z branżą optyczną zamieszkują w określonej okolicy, będziemy podejmować z Państwem kontakt bezpośredni.

plik pdf