fbpx

Targi optyczne OPTYKA 2023 – spotkajmy się w Poznaniu

SPOTKAJMY SIĘ W POZNANIU – OPTYKA 2023

Zaczynamy odliczanie! To już ostatnie tygodnie przygotowań do targów! W dniach 20-22 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zgromadzi się liczne grono producentów, dystrybutorów, optyków, optometrystów oraz wielu innych specjalistów związanych z optyką. Dla wszystkich obecnych będzie to z pewnością bardzo emocjonujący i pracowity czas, a także okazja do spotkań, poszerzenia wiedzy, uczestnictwa w konferencji i wykładach oraz różnych wydarzeniach towarzyszących.

 

TARGI WYRAŹNYCH KORZYŚCI

Grupa MTP oraz Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna (KRIO) przygotowują trzydniowe wydarzenie, na którym przedstawiciele wiodących firm na rynku optycznym zaprezentują swoje produkty, najnowsze technologie i usługi.  Wystawcy przedstawią  ofertę o szerokim zakres tematycznym, rozpoczynając od opraw okularowych, poprzez soczewki okularowe i kontaktowe, sprzęt diagnostyczny, aż po akcesoria i wyposażenie salonów optycznych.  Cieszy nas wyjątkowo duża liczba wystawców, którzy już teraz potwierdzili  swój udział w targach. Zwłaszcza szeroka gama opraw okularowych z całego świata – zarówno luksusowych marek wielkich domów mody jak i okulary ze średniej półki czy marki budżetowe. Każdy z odwiedzających na pewno znajdzie na targach modele doskonale pasujące do profilu klientów swojego salonu, które będą odpowiadać najnowszym trendom okularowej mody.

Targi  za każdym razem umożliwiają bezpośrednie porównanie ofert różnych producentów i dystrybutorów, dając szansę profesjonalistom z branży optycznej na znalezienie najbardziej korzystnych ofert i partnerów biznesowych.

MIĘDZYNARODOWI GOŚCIE  NA KONFERENCJI NAUKOWEJ

Z radością informujemy, że tegorocznym targom będzie towarzyszyć wyjątkowe wydarzenie, jakim jest konferencja naukowa pod patronatem prof. Ryszarda Naskręckiego.  „Przyszłość optyki okularowej i optometrii – w Polsce i na świecie” to temat niezwykle aktualny.

„… Żyjemy w niezwykle interesujących czasach”, tak zaczął jedno ze swoich przemówień w 1898 r. angielski polityk Joseph Chamberlain. I kontynuował: „Ja osobiście nie pamiętam okresu, kiedy nasza historia była tak pełna wydarzeń, że każdy dzień przynosił nam nowe tematy, które budzą zainteresowanie, a także, (…) nowe tematy, które budzą niepokój”.

To zdanie niemal idealnie oddaje to wszystko co dzieje się w szeroko rozumianym obszarze „vision science” w ostatnich latach, zarówno w Polsce jak i w Europie.

Wyzwań jest wiele, ale także pojawiają się nowe szanse i nowe możliwości. Badanie wzroku ma bowiem kluczowe znaczenie dla postępu w wielu dziedzinach nauki. Wzrok jest przecież jedną z najcenniejszych modalności sensorycznych. Jest także źródłem bogatego zbioru pytań badawczych dotyczących tego, jak widzimy, jak i dlaczego widzenie zawodzi oraz co można z tym zrobić. Nowe metody diagnostyczne oraz nowe materiały i metody korygowania wzroku wymagają nie tylko ich dogłębnego poznania i zrozumienia, ale przede wszystkim ich szybkiego i skutecznego wdrożenia do codziennej praktyki optometrystów i optyków okularowych. Ważne jest także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy i jak uregulowanie prawne zawodu optometrysty jako zawodu medycznego wpłynie na funkcjonowanie rynku optycznego w Polsce.

Możemy już Państwu zdradzić, że wśród prelegentów obecny będzie m.in. przedstawiciel Zarządu Europejskiej Rady Optometrii i Optyki. Więcej szczegółów dotyczących programu Konferencji podamy już wkrótce.

OPTYKA 2023 W NOWEJ LOKALIZACJI

W tym roku targi OPTYKA zajmą kompleks czterech pawilonów (7, 7A, 8, 8A), nazywanych „czteropakiem”. Wystawcy zaprezentują się w nowoczesnym obiekcie, w którego centrum znajduje się Aleja Lipowa. Budynek wyróżnia nowoczesność i daje możliwość wykonania niestandardowych aranżacji stoisk, a także miejsca do odpoczynku i spotkań, które pozwalają poczuć się wyjątkowo i stworzyć niepowtarzalne wydarzenie.

 

TARGI DOBRYCH KONTAKTÓW

Warto wspomnieć, że po raz pierwszy organizatorzy zapraszają wystawców i zwiedzających na dwa wieczory integracyjne. W piątek, w Sali Ziemi, odbędzie się Gala z wręczeniem nagród zwycięzcom konkursów o Złoty Medal Grupy MTP i Acanthus Aureus. Natomiast w sobotę, goście będą mogli dobrze bawić się w zabytkowej Iglicy podczas Disco Party. Targi Optyczne to doskonała okazja do zaprezentowania swojej firmy, nawiązania nowych kontaktów biznesowych, ale przede wszystkim to bezpośrednie spotkania i integracja środowiska optycznego.

 

REJESTRACJA ZWIEDZAJĄCYCH

Targi OPTYKA skierowane są wyłącznie do osób zawodowo związanych z branżą optyczną. Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny i możliwy jedynie po rejestracji. Rozpoczęcie rejestracji online na platformie tobilet.pl rozpocznie się w połowie sierpnia.  Już teraz warto zaznaczyć termin targów w kalendarzu i zaplanować przyjazd do Poznania.

W celu zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat Targów OPTYKA zapraszamy na stronę targioptyka.pl oraz na wydarzenie na Facebooku „Targi Optyczne OPTYKA 2023” i profil Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej (KRIO), gdzie sukcesywnie pojawiać się będą aktualne informacje, prezentacje wystawców i ich marek, a także program wydarzenia.