fbpx

Termin Targów Optycznych OPTYKA zbliża się wielkimi krokami.

W dniach 22-24 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, wszystkich uczestników z pewnością czeka niezwykle intensywny, emocjonujący i pracowity czas. Czas pełen tak wyczekanych, bezpośrednich spotkań – zarówno tych biznesowych jak i  towarzyskich.

Przed nami już 7. edycja Targów Optycznych. OPTYKA to od wielu lat największe wydarzenie w branży optycznej w Polsce, przygotowywane przed Krajową Rzemieślniczą Izbę Optyczną (KRIO) i Grupę MTP.  Podczas targów wystawcy zaprezentują najnowsze kolekcje opraw, soczewki, sprzęt i wyposażenie salonów optycznych. Swój udział potwierdziło wielu wystawców – zarówno liderów, jak i średnich i niewielkich przedsiębiorców – w tym znane i cenione marki.

Konferencja Naukowa

Spotkania targowe to nie tylko miejsce kontaktów biznesowych. Dzięki współpracy organizatorów ze środowiskami uniwersyteckimi po raz kolejny zapraszamy na Konferencję Naukową pod patronatem prof. dr. hab.  Ryszarda Naskręckiego, Kierownika Laboratorium Fizyki Widzenia i Optometrii  UAM w Poznaniu, Dyrektora Centrum ECOTECH-Complex UMCS w Lublinie. W tym roku temat bardzo aktualny „Optyka okularowa i optometria – wyzwania po pandemii”. Uznani wykładowcy i eksperci przedstawią zaobserwowane w ostatnich miesiącach zjawiska i konieczne działania dla optyków i optometrystów.  Konferencja odbędzie się w sobotę, 23 października w godzinach 12.00 – 16.00.

Nowy design i  wymagający klienci

Moda w zakresie opraw okularowych i okularów słonecznych, a także akcesoriów optycznych zmieniają się dynamicznie. Producenci poszukują coraz to atrakcyjniejszych form, rozwiązań kolorystycznych, połączeń materiałów, różnych stylów, tak by zaskoczyć i zadowolić klientów, ale też wyróżnić się na tle konkurencji. Z kolei właściciele salonów optycznych muszą znaleźć sposób jak te nowości zaoferować, zarówno poprzez bezpośredni kontakt z klientem i techniki doboru opraw, jak i aranżację przestrzeni sprzedażowej. Zapotrzebowanie na te praktyczne umiejętności zaspokoją warsztaty „Stylista Opraw Okularowych”. Mnogość kształtów, kolorów i materiałów najnowszych modeli opraw, wypożyczonych na warsztaty przez targowych wystawców, pozwoli uczestnikom na rozwinięcie kreatywności pod okiem Olafa Tabaczyńskiego, twórcy tego autorskiego programu szkoleń. A najnowsze rozwiązania, materiały i technologie w aranżacji wnętrz będzie można zobaczyć we Wzorcowym Salonie Optycznym.

Spotkajmy się na Targach!

 

Rok 2021 obfituje w jubileusze –  100-lecie świętują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

„Rok 2021 jest jubileuszem 25-lecia Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej, dlatego bardzo cieszę się na nasze spotkanie w Poznaniu. Stan pandemii uniemożliwił je nam w ubiegłym roku, jednak branża optyczna jest silna, zdrowa i działa bez większych uszczerbków. Dlatego właśnie możemy kontynuować działania Izby i przygotowujemy dla Państwa kolejną edycję Targów Optycznych OPTYKA 2021 – mówi Jan Witkowski, Prezes Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej – Zapraszam wszystkich do Poznania! Wystawcy, którzy fachowo i merytorycznie przygotowują się do zaprezentowania nam swoich produktów, liczą również na naszą dużą frekwencję. Spotkajmy się w czasie Targów Wyraźnych Korzyści OPTYKA 2021!”

Udział w targach OPTYKA możliwy jest dla profesjonalistów – osób zawodowo związanych z branżą optyczną. Wstęp na targi jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji online.

„Cieszy nas, że zainteresowanie zwiedzających jest bardzo duże i wielu optyków już zadeklarowało swój przyjazd na targi” – mówi Barbara Vogt, dyrektor Targów OPTYKA.

Dbając o zachowanie bezpieczeństwa, podczas targów przestrzegane są wytyczne epidemiczne.
Szczegółowe informacje dotyczące targów, programu wydarzeń i rejestracji dla zwiedzających dostępne są na stronie internetowej www.targioptyka.pl.