fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Bartoszycach

Kto z nas nigdy nie odczuwał uczucia pieczenia czy zmęczenia oczu? Na te dolegliwości najczęściej narzekamy, pracując długo przed komputerem lub czytając książki w słabym świetle. Istnieje również szereg czynników, które wpływają na naszą jakość widzenia, ale nie zawsze jesteśmy w stanie je zniwelować. Są to najczęściej choroby przewlekłe, na które cierpimy oraz przyjmowane leki. Podejmując pewne działania, jesteśmy w stanie przeciwdziałać pogłębiającym się problemom ze wzrokiem, jednak jeśli pomoc doraźna nie przynosi efektów, konieczna będzie wizyta u okulisty oraz w dobrym salonie optycznym w Bartoszycach.

Jak prawidłowo zadbać o wzrok?

Istnieje kilka sposobów, aby wspomóc nasze oczy, jeśli pierwsze symptomy pogorszenia widzenia dopiero się pojawiły. Przede wszystkim powinniśmy:

 • Robić przerwy co najmniej raz na 2 godziny podczas pracy przy komputerze, czy chociażby oglądania telewizji.
 • Zadbać o prawidłowe oświetlenie podczas pracy i czytania.
 • Zadbać o częste wietrzenie pomieszczeń oraz korzystać z aktywności na świeżym powietrzu.
 • Podczas pracy przy komputerze stosować okulary z powłoką BLUE/LED, a w słoneczne dni nosić okulary przeciwsłoneczne z dobrymi filtrami UV.
 • Dbać o wysypianie się.

Mimo stosowania się do powyższych zaleceń powinniśmy przynajmniej raz na dwa lata skontrolować stan naszego wzroku u okulisty. Bardzo często okazuje się, że z wiekiem zachodzi konieczność używania okularów. Po wizycie u okulisty przychodzi czas na wizytę w dobrym salonie optycznym.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Jak wybrać dobry salon optyczny w Bartoszycach?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, kto w nim pracuje i w czyje ręce powierzymy swój wzrok. Powinien to być optyk rzemieślnik, który posiada odpowiednie wykształcenie do pracy w tym zawodzie. Jego doświadczenie pozwala na stworzenie idealnych okularów, indywidualnie dopasowanych do naszych potrzeb. Taką osobę spotkamy w każdym salonie, który należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Decydując się na konkretny salon optyczny w Bartoszycach, powinniśmy również zwrócić uwagę na usługi oraz produkty, jakie znajdują się w jego ofercie. Powinny to być:

 • Badanie wzroku – najczęściej jest to optometryczne badanie ostrości widzenia pod kątem okularów.
 • Okulary korekcyjne – służące do korekcji różnych wad wzroku.
 • Okulary progresywne – służące do korekcji prezbiopii i innych zaburzeń refrakcji.
 • Okulary do dali – pomagają osobom borykającym się z problemem złego widzenia na odległość.
 • Okulary do czytania – dla każdego zmagającego się z efektem “za krótkich rąk”.
 • Okulary do pracy przy komputerze – dobrej jakości okulary wyposażone są w powłokę BLUE/LED, która ogranicza negatywny wpływ promieniowania niebieskiego. Okulary te w razie konieczności mogą również wyostrzać obraz na monitorze.
 • Soczewki kontaktowe – idealny zamiennik okularów w sytuacjach gdy te mogłyby nam przeszkadzać, np. przy uprawianiu sportu.

Gdzie najlepiej kupić okulary dobrej jakości?

Najlepiej, jeśli salon optyczny w Bartoszycach, do którego się udamy, był zrzeszony w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Korzystając z usług takiego salonu, mamy pewność, że podczas składania zamówienia na okulary, jego realizacji, a później podczas użytkowania okularów, jesteśmy pod opieką najlepszych profesjonalistów, optyków rzemieślników, którzy wykonują okulary z najwyższą starannością oraz pasją.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!