fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Giżycku

Obecnie mamy duży wybór wśród salonów optycznych, ciągle przybywa nowych. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej ludzi ma problemy ze wzrokiem i musi szukać pomocy u okulisty oraz optyka. Jeśli chodzi o salony optyczne, to niestety, ale wiedza pracowników, asortyment, standard usług mogą się znacząco różnić w poszczególnych zakładach. Dlatego jeśli zależy nam na wysokiej jakości, powinniśmy postawić na salon, który zrzeszony jest w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej.

Co ma największe znaczenie przy wyborze optyka?

Jest kilka rzeczy, które powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając swojego optyka. Dzięki tej wiedzy będziemy w stanie powierzyć swój wzrok w dobre ręce. Nie komuś, kto jeszcze wczoraj mógł sprzedawać kosmetyki w drogerii, ale prawdziwemu specjaliście. Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się poniższym aspektom:

  • Wnętrze salonu – z racji na ścisły związek tego miejsca ze zdrowiem i medycyną, niedopuszczalne jest, by panował w salonie bałagan. Powinno być czysto i komfortowo. 
  • Konsultacja – optyk powinien mieć dużo czasu dla pacjenta. Dobranie odpowiednich okularów zawsze go sporo wymaga. Jeśli zauważymy, że optyk się spieszy, zdawkowo odpowiada na pytania, to znak, że powinniśmy poszukać innego miejsca.
  • Wybór opraw i akcesoriów powinien być duży. Inne oprawy będą pasowały kobietom, a jeszcze inne mężczyznom i dzieciom.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Jakie usługi powinny znaleźć się w ofercie dobrego zakładu optycznego?

Oprócz indywidualnego podejścia do klienta ważne jest również to, co może nam zaoferować dany salon. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję, warto poszukać dostępnych informacji na stronach internetowych zakładów optycznych. Szczególną uwagę zwrócić należy na poniższe usługi i produkty:

  • Badanie wzroku – najczęściej mamy możliwość skorzystać z  badania optometrycznego.
  • Okulary korekcyjne – której jak do tej pory są najlepszą metodą korygującą wzrok.
  • Okulary progresywne – posiadające soczewkę wieloogniskową, która koryguje prezbiopię oraz inne zaburzenia refrakcji.
  • Okulary do czytania – przeznaczone dla osób, które mają problemy z wykonywaniem precyzyjnych prac, a podczas czytania mierzą się z efektem “zbyt krótkich rąk”.
  • Okulary do dali – dla osób, u których wystąpił problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów w oddali.
  • Okulary do pracy przy komputerze – zaopatrzone w specjalne filtry BLUE/LED chronią przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim, dodatkowo umożliwiają wyostrzenie obrazu na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe – idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn muszą na stałe lub chwilowo zrezygnować z okularów.

U którego optyka kupimy dobrej jakości okulary?

Przede wszystkim warto poszukać salonu optycznego w Giżycku, który będzie należał do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Należące do KRIO zakłady spełniają wszelkie wymagania pod względem kwalifikacji optyków, sprzętu, wyposażenia oraz jakości usług. Optyk rzemieślnik pracujący w takim zakładzie posłuży nam swoim doświadczeniem, a okulary wykona z pasją i zgodnie ze sztuką zawodową. 

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!