fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Kędzierzynie-Koźlu

Wybór okularów, szczególnie pierwszej pary jest dla wielu osób trudne, podobnie jak z wyborem salonu optycznego, w którym zamówimy okulary. Większość z nas doskonale wie, że oczy, to jeden z najważniejszych narządów, o który w szczególności należy dbać, dlatego nasze przyszłe okulary powinny być bardzo dobrej jakości. Poniżej przedstawiamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas szukania dobrego salonu optycznego w Kędzierzynie-Koźlu.

Salon optyczny- jaki powinien być?

Jest kilka aspektów, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze optyka. Można przyjąć ogólną zasadę, że jeśli w trakcie wizyty coś nas zaniepokoi, nie spodoba lub będziemy się czuli zagubieni, to znak, że lepiej poszukać innego salonu. Ważne jest, by zakład optyczny przynależał do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej, co na samym starcie poszukiwań gwarantuje nam wysoką jakość usług. Podczas wizyty w salonie zwróćmy uwagę na:

 • Ogólne wrażenie – ze względu na to, że salon optyczny ma dużo wspólnego ze zdrowiem i medycyną, wnętrze powinno być czyste i schludne, oprawki wyczyszczone, estetycznie poukładane.
 • Duży wybór opraw i akcesoriów – w szanującym się salonie będziemy mieli szeroki wybór opraw damskich, męskich, dziecięcych oraz okulary przeciwsłoneczne. Dodatkowo powinniśmy mieć możliwość wyboru soczewek kontaktowych, płynów do ich pielęgnacji, specjalnych pudełeczek oraz futerałów.
 • Rozmowa z optykiem – dobry optyk nigdy nie będzie zaskoczony tym, co znajduje się na naszej recepcie, nawet jeśli będą to nietypowe wartości, czy duży astygmatyzm. Po tym łatwo można poznać fachowca, osobę wykształconą, czyli optyka rzemieślnika. Im więcej optyk zada pytań, im więcej się o nas dowie, tym lepiej i łatwiej dobierze dla nas soczewki i oprawki.
 • Możliwość wykonania badania wzroku – w dobrym salonie będziemy mogli wykonać badanie wzroku. Często zdarza się, że wracamy do optyka po pół roku, ponieważ trzeba zweryfikować to, co działo się z naszym wzrokiem pół roku temu, a co dzieje się obecnie. Często również zachodzi konieczność weryfikacji błędów z obcego gabinetu.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Charakterystyka usług optycznych

Zdiagnozowana wada wzroku wymaga specjalnego dobrania soczewek okularowych i opraw do okularów lub szkieł kontaktowych. Po otrzymaniu recepty od okulisty kolejnym krokiem jest wizyta w salonie optycznym. Co właściwie możemy załatwić u optyka i na jakie usługi możemy liczyć? Oto przykłady najważniejszych z nich:

 • Badanie wzroku – może to być badanie ostrości widzenia pod kątem okularów (optometryczne) lub pod kątem medycznym, przeprowadzane przez okulistę.
 • Okulary korekcyjne- to najlepsza metoda korekcji wad wzroku.
 • Okulary progresywne- służą do korekcji zaburzeń refrakcji oraz prezbiopii.
 • Okulary do dali- doskonale nadają się dla osób z problemem słabego widzenia na odległość.
 • Okulary do czytania- nie należy bagatelizować pierwszych objawów starczowzroczności, a tym bardziej kupować okularów do czytania w supermarkecie. 
 • Okulary do pracy przy komputerze- kupione u dobrego optyka, będą wyposażone w specjalną powłokę BLUE/LED, która chroni oczy przed działaniem promieniowania niebieskiego. Dodatkowo mogą również wyostrzać obraz widziany na ekranie.
 • Soczewki kontaktowe- jeśli mamy tendencję do gubienia okularów, prowadzimy aktywny tryb życia, soczewki będą dla nas świetnym rozwiązaniem.

Gdzie kupić dobre okulary w Kędzierzynie-Koźlu?

Chcąc cieszyć się z ładnych okularów, które zarazem będą wykonane zgodnie ze sztuką, koniecznie powinniśmy udać się do salonu optycznego w Kędzierzynie-Koźlu, zrzeszonego w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Do KRIO przynależą jedynie salony o najwyższym standardzie i ze specjalistycznym sprzętem. W takim salonie możemy liczyć na fachową pomoc optyka rzemieślnika, który posiada tytuł mistrza lub czeladnika oraz wieloletnie doświadczenie w zawodzie.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!