fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Gdyni

W Polsce mamy blisko 5000 salonów optycznych. W każdym mieście, w zależności od jego wielkości mamy od kilku do kilkudziesięciu optyków. Często jednak zbyt duży wybór sprawia, że ciężko nam zdecydować się na konkretny salon. Podpowiadamy jak znaleźć optyka w Gdyni, świadczącego usługi o najwyższym standardzie.

Na co zwrócić uwagę przed i w trakcie wizyty?

Odwiedzając salon optyczny, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Szczególnie jeśli kupujemy okulary po raz pierwszy, warto wiedzieć, czego powinniśmy się spodziewać i jak powinna wyglądać wizyta u optyka:

  • Pierwsze wrażenie- salon optyczny musi nam się podobać. Wnętrze powinno być czyste, jasne, a sam salon powinien posiadać duży wybór opraw i akcesoriów oraz specjalistyczny sprzęt.
  • Dokładny wywiad- podczas wizyty optyk powinien zebrać szczegółowy wywiad, w którym zapyta o tryb życia, jak również nasze preferencje dotyczące wyglądu wymarzonych okularów.
  • Dobór okularów- czyli dobór soczewek do wady wzroku, możemy również poprosić o ofertę dodatkowych powłok uszlachetniających, w zależności od indywidualnych potrzeb. Optyk rzemieślnik ma również doświadczenie w profesjonalnym doborze opraw.
  • Wskazówki dotyczące postępowania z okularami- optyk powinien dokładnie wyjaśnić nam jak dbać o okulary, a także o nasz wzrok, aby wada się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Jakie usługi powinien oferować dobry salon optyczny?

Zanim wybierzemy konkretny salon optyczny, warto zapoznać się z jego ofertą znajdującą się na stronie internetowej. Dobrą opcją będzie również poszukanie informacji na różnych forach internetowych, gdzie inne osoby dzielą się swoim doświadczeniem po wizycie u optyka. Warto również dowiedzieć się, czy optyk, który nas przyjmie, jest specjalistą posiadającym dyplom. Decydując się na salon optyczny w Gdyni, warto zwrócić również uwagę czy oferuje on:

  • Badania wzroku- służące do zbadania ostrości widzenia pod kątem okularów. Jeśli w danym salonie pracuje okulista, może zbadać oczy dokładniej, w celu wykrycia zmian i chorób oczu.
  • Okulary progresywne- opcja wybierana coraz częściej ze względu na możliwość jednoczesnej korekcji prezbiopii oraz innych zaburzeń akomodacji.
  • Okulary do czytania- przeznaczone są dla osób, które mierzą się z efektem “za krótkich rąk”. Warto wspomnieć, że kupowanie tych okularów w supermarkecie czy aptece może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. 
  • Okulary do pracy przy komputerze- zaopatrzone w odpowiednią powłokę BLUE/LED, chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim emitowanym przez ekrany komputerów, czy tabletów.
  • Okulary przeciwsłoneczne- Tylko zakup okularów przeciwsłonecznych u optyka daje gwarancję ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.
  • Soczewki kontaktowe- zyskujące coraz większą popularność wśród osób aktywnie spędzających czas wolny.

U kogo kupić okulary?

Aby mieć pewność co do jakości i rzetelności salonu optycznego w Gdyni, powinien być zrzeszony w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Zakłady należące do KRIO spełniają wymagania stawiane przez Izbę pod względem wyposażenia, sprzętu, kwalifikacji pracowników oraz jakości oferowanych usług. Oddając się w ręce optyka rzemieślnika posiadającego odpowiednie wykształcenie, mamy gwarancją wykonania okularów zgodnie ze sztuką zawodową.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!