fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Elblągu

W dzisiejszych czasach nie ma żadnych problemów z dostępnością do salonów optycznych. W każdym małym mieście jest przynajmniej jeden optyk, a w większych miastach jest ich nawet kilkudziesięciu. Niektóre rodzaje okularów możemy kupić nawet w aptece, drogerii czy w supermarkecie. Od razu trzeba sobie wyjaśnić, że kupowanie okularów w takich miejscach nie jest wskazane i przynosi więcej szkody niż pożytku. Okulary do czytania, czy okulary przeciwsłoneczne ze zwykłego sklepu nigdy nie będą dobrej jakości i nie będą spełniały funkcji, do jakich zostały stworzone. Podpowiadamy, jak wybrać dobry salon optyczny w Elblągu oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu optycznego?

Dobry salon optyczny będzie miał w swojej ofercie szeroką gamę usług, o których opowiemy w dalszej części. Na samym początku dobrze jest zorientować się jak, powinna wyglądać wizyta w salonie. Zanim zdecydujemy się na konkretnego optyka, warto do niego zadzwonić i porozmawiać. Nawet po krótkiej rozmowie będziemy w stanie stwierdzić, czy osoba, która będzie robiła nasze okulary, jest tą właściwą. Podczas pierwszej wizyty, optyk powinien zadać nam szereg pytań dotyczących naszego trybu życia, pracy oraz tego, jakie okulary podobają nam się najbardziej. Dobór soczewek okularowych i oprawek to najbardziej lubiany przez klientów etap wizyty. To właśnie wtedy zapadają decyzje na temat naszego przyszłego wyglądu. Na końcu optyk powinien szczegółowo wyjaśnić nam jak dbać o okulary, by służyły jak najdłużej. Podpowie również co zrobić, by nasza wada wzroku się dalej nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Najważniejsze usługi w salonach

Jakość usług dostępnych w salonie optycznym to kolejny ważny element całego procesu zakupu okularów. Przed wizytą dobrze jest się rozeznać wśród ofert salonów optycznych oraz zwrócić uwagę, czy dany salon należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Wystarczy odwiedzić stronę internetową danego salonu lub skorzystać z doświadczenia innych osób, które wcześniej korzystały już z usług optyka. Wśród najważniejszych możemy wymienić:

  • Badanie wzroku- najczęściej jest to badanie optometryczne. Jeśli w danym salonie pracuje również okulista, możemy skorzystać również z jego usług.
  • Okulary progresywne- polecane osobom, które borykają się z więcej niż jednym zaburzeniem refrakcji.
  • Okulary korekcyjne-  będące najpopularniejszą metodą korekcji wad wzroku.
  • Soczewki kontaktowe- świetne rozwiązanie dla osób uprawiających sport, a także dla wszystkich tych, którzy często zapominają o tradycyjnych okularach.
  • Okulary do czytania- gdy podczas czytania zaczynamy odczuwać dyskomfort, możliwe, że nadszedł czas na właśnie ten rodzaj okularów.
  • Okulary do dali- pozwalające ostrzej widzieć przedmioty odległe.
  • Okulary przeciwsłoneczne- zakup ich u optyka jest jedyną gwarancją, że okulary będą zaopatrzone w specjalne powłoki i filtry chroniące nasze oczy przed promieniowaniem UVA i UVB. 
  • Okulary do pracy przy komputerze- jeśli w ciągu dnia spędzamy dużo czasu przed komputerem, warto zaopatrzyć się w okulary z powłoką BLUE/LED. Okulary te wyostrzają również w razie potrzeby obraz na monitorze.

Gdzie kupić dobre okulary w Elblągu?

Wybierając salon optyczny w Elblągu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jest to salon z długoletnią tradycją. Takie salony należą do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. KRIO to organizacja zrzeszająca najlepsze salony optyczne w Polsce. W salonach do niej należących pracują optycy rzemieślnicy, którzy mają kwalifikacje zawodowe, odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Nie są oni sprzedawcami okularów, są mistrzami w ich tworzeniu, zawsze uwzględniając potrzeby klientów.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!