fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Płocku

Osób mających problemy ze wzrokiem przybywa z roku na rok. Niektórych problemów można uniknąć poprzez profilaktyczne działania oraz poddawanie się okresowym kontrolom u okulisty. Jeśli jednak przyjdzie taki dzień, w którym otrzymamy do rąk pierwszą w życiu receptę na okulary, warto zastanowić się u kogo je wykonać. Ich odpowiednie dobranie jest bardzo istotne, ponieważ będziemy w nich spędzać większość czasu w ciągu dnia. Dobrym rozwiązaniem będzie poszukać salonu optycznego, który należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze okulary wykonane zostaną przez specjalistę.

O czym należy pamiętać, wybierając optyka?

Nie ulega wątpliwości, że wybór okularów nie należy do najłatwiejszych. Trafienie na dobrego optyka nie zawsze jest tak oczywiste i nie wystarczy udać się do pierwszego lepszego salonu. Dlatego podpowiadamy, na co w szczególności zwrócić uwagę podczas pierwszej wizyty:

  • Wchodząc do salonu, zwróćmy uwagę, czy panuje w nim porządek, a w gablotach i na stojakach nie widać śladów kurzu. Wnętrze powinno być czyste i zadbane.
  • Szukajmy takiego salonu, w którym pracuje optyk rzemieślnik – osoba o odpowiednich kwalifikacjach, mająca indywidualne podejście do każdego klienta. Dzięki dokładnemu wywiadowi, optyk dobierze okulary tak, że podkreślą nasze atuty. 
  • W salonie powinny się znaleźć oprawy dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Dodatkowo powinniśmy mieć możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów: etui, specjalnych pudełeczek na soczewki kontaktowe, płynów oraz chusteczek do pielęgnacji.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Oferta salonu optycznego również ma znaczenie

Dobry optyk powinien oferować szeroki zakres usług. Możemy to sprawdzić, korzystając z internetu. Większość salonów posiada swoje strony internetowe, gdzie znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje. Pomocne mogą okazać się również fora internetowe, gdzie inne osoby często dzielą się swoimi doświadczeniami. Warto zwrócić uwagę na dostęp do takich usług i produktów jak:

  • Badanie wzroku – przeprowadzane przez optometrystę pod kątem okularów.
  • Okulary korekcyjne – mają za zadanie korygować wady wzroku.
  • Okulary progresywne – dzięki zastosowaniu soczewki wieloogniskowej, mamy możliwość jednoczesnej korekcji prezbiopii i innych zaburzeń refrakcji.
  • Okulary do pracy przy komputerze – mogą łączyć w sobie możliwość wyostrzania obrazu na monitorze oraz ochronę przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim.
  • Okulary do dali – idealnie nadające się dla tych, którzy mają problemy z wyraźnym widzeniem na odległość.
  • Okulary do czytania – używane przy wykonywaniu prac precyzyjnych oraz jeśli ktoś zmaga się z efektem “zbyt krótkich rąk” podczas czytania.
  • Soczewki kontaktowe – świetne rozwiązanie dla osób uprawiających sport czy tych, którzy nie lubią zwykłych okularów.

Salon optyczny z tradycjami

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, znalezienie dobrego salonu optycznego w Płocku nie powinno sprawić już większych problemów. Warto udać się do takiego zakładu, który należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Zrzesza ona prawdziwych optyków z tradycjami, którzy mogą poszczycić się posiadaniem dyplomu mistrza lub czeladnika. Osoby takie wykonują swoją pracę z pasją, a my zyskujemy pewność, że nasze przyszłe okulary zostaną przygotowane zgodnie ze sztuką zawodową.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!