fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Krakowie

Wybór odpowiednich okularów nie jest łatwy. Ważna jest ich funkcjonalność oraz wygląd. Dlatego powinniśmy odpowiedzialnie podejść do wyboru samego salonu optycznego, w którym znajdziemy okulary dobrej jakości, co pozwoli cieszyć się nimi jak najdłużej. Wśród salonów optycznych w Krakowie mamy wielu polecanych optyków, którym warto zaufać.

Po czym poznać dobry salon optyczny?

Dobry salon powinien świadczyć usługi kompleksowe, dostosowane do potrzeb klientów. Możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu jest bardzo ważna, szczególnie w czasach wszechobecnego pośpiechu. Przed wizytą w salonie warto zorientować się, jak powinna ona wyglądać:

  • Dokładny wywiad przeprowadzony przez optyka rzemieślnika, który zapyta o nasz gust, tryb życia, o to czy cierpimy na jakieś choroby przewlekłe lub czy występują one wśród najbliższej rodziny. Dobry optyk zawsze ma czas. Nie powinniśmy mieć wrażenia, że gdzieś się spieszy.
  • Dobór okularów- optyk powinien zrobić pomiar oka, by dobrać wartości korekcyjne i zaproponować odpowiednie soczewki. Zaproponuje dodatkowe powłoki pasujące do naszych oczekiwań lub zaawansowane technologicznie cienkie soczewki, które pasują do większości opraw. Pomoże nam także przy wyborze oprawek. Ich różnorodność jest tak duża, że możemy się czuć zagubieni, a fachowiec z pewnością zaproponuje takie oprawki, które będą dla nas optymalne. 
  • Ostatnim etapem jest szczegółowe przedstawienie przez optyka sposobu postępowania z okularami, jak je czyścić i o nie dbać, by jak najdłużej nam służyły

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Dobry salon, a jakość usług

Salonów optycznych jest mnóstwo. Nie każdy jednak ma taki sam standard usług, a mnogość salonów powoduje, że trudno wybrać ten najlepszy. Oferty można porównać przeglądając strony internetowe optyków, lub poszukać opinii o usługach poszczególnych salonów na forach internetowych. Dobry salon powinien oferować między innymi:

  • okulary do pracy przy komputerze- blokujące promieniowanie niebieskie,
  • okulary do dali- pomagające rozwiązać problem słabego widzenia na odległość,
  • okulary do czytania- poprawiające komfort podczas czytania książek czy gazet,
  • okulary progresywne- służące do korekcji starczowzroczności i innych zaburzeń akomodacji,
  • soczewki kontaktowe- coraz bardziej popularne, szczególnie polecane dla osób uprawiających sport,
  • szczegółowe badania wzroku- ocena sprawności oka jako aparatu optycznego oraz ustalenie wady, z jaką się zmagamy.

Który salon optyczny w Krakowie wybrać?

Przyszłość naszego wzroku najlepiej powierzyć specjaliście. Nie powinna to być osoba przypadkowa, ale doświadczona, rzetelna i godna zaufania. Powinien to być optyk posiadający dyplom mistrzowski lub czeladniczy. Zachęcamy do skorzystania z oferty salonów optycznych zrzeszonych w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej, dzięki czemu mamy pewność, że nasze okulary będą wykonane z dużą starannością zgodnie ze sztuką zawodową.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!