fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Dąbrowie Górniczej

Gdy zauważymy pojawiające się u nas trudności z ostrym widzeniem, częściej niż dotychczas będziemy odczuwać zmęczenie i zaczniemy czuć, jakbyśmy mieli piach pod powiekami, oznacza to nic innego jak rychłą wizytę u okulisty. Mimo tego istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy pomóc naszym oczom:

 • Racjonalnie korzystajmy z komputera, tabletów czy smartfonów. Dotyczy to przede wszystkim dzieci.
 • Róbmy przerwy podczas korzystania z urządzeń elektronicznych.
 • Wietrzmy często pomieszczenia, w których przebywamy.
 • Zbilansujmy prawidłowo naszą dietę.
 • Kontrolujmy stan naszego wzroku przynajmniej raz na 2 lata.

Jeśli mimo stosowania się do powyższych zasad, noszenie okularów stanie się nieuniknione, warto zastanowić się nad wyborem dobrego salonu optycznego w Dąbrowie Górniczej.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Najważniejsze kwestie dotyczące wyboru salonu

Przed wizytą warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, któremu optykowi powierzyć zadanie wykonania okularów. Prawo dopuszcza prowadzenie biznesu optycznego przez osoby bez wykształcenia i odpowiednich kwalifikacji i takich miejsc należy się wystrzegać. Salony cieszące się ogólnym zaufaniem są zrzeszone w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. W tych zakładach pracują wykształceni optycy rzemieślnicy, a to oznacza, że trafiliśmy w ręce osoby wykwalifikowanej, dobrze wykształconej, która posiada dyplom mistrza lub czeladnika. Możemy mieć pewność, że wykona dla nas okulary z najwyższą starannością, poświęci nam odpowiednią ilość czasu, pytając o najważniejsze kwestie z naszego życia. Wszystko po to, by indywidualnie dobrać rodzaj soczewek, odpowiednie oprawy i sposób montażu okularów.

Kolejną bardzo ważną kwestią są usługi oferowane przez zakład optyczny. Możemy zapoznać się z nimi przed wizytą, korzystając z informacji zamieszczonych na stronie internetowej salonu. Na pewno nie może zabraknąć takich usług i produktów jak:

 • Okulary korekcyjne – są one najpopularniejszą metodą korekcji wad wzroku.
 • Okulary progresywne – świetne rozwiązanie dla tych, którzy do tej pory musieli korzystać z 2 par okularów.
 • Okulary do dali – przeznaczone dla osób, które niewyraźnie widzą przedmioty w oddali.
 • Okulary do czytania – podnoszące komfort czytania i precyzyjnych prac u osób zmagających się ze “zbyt krótkimi rękoma”.
 • Okulary do pracy przy komputerze – tego typu okulary należy zawsze kupować u optyka rzemieślnika. Tylko wysokiej jakości powłoka BLUE/LED jest w stanie uchronić nas przed szkodliwym działaniem promieniowania niebieskiego. W razie konieczności okulary te wyostrzają również obraz na ekranie.
 • Soczewki kontaktowe – stanowiące zamiennik lub uzupełnienie zwykłych okularów. 
 • Badanie wzroku – w zdecydowanej większości salonów, możemy skorzystać z optometrycznego badania ostrości widzenia pod kątem okularów. Jeśli w salonie pracuje również okulista, może on wykonać badanie pod kątem medycznym, wykrywające między innymi choroby oczu.

Dokąd udać się po okulary dobrej jakości w Dąbrowie górniczej?

Wybór dobrego salonu optycznego w Dąbrowie Górniczej może okazać się nie lada wyzwaniem. Sklepów sprzedających okulary jest mnóstwo, najczęściej jakość ich usług pozostawia wiele do życzenia. Polecamy wybierać salony optyczne zrzeszone w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Przynależność do KRIO gwarantuje nam wykonanie okularów o wysokim standardzie na nowoczesnym i specjalistycznym sprzęcie, a optyk rzemieślnik pracujący w salonie zawsze posłuży nam swoją radą i wieloletnim doświadczeniem.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!