fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Rudzie Śląskiej

Jeśli szukamy dobrego optyka, powinniśmy zacząć od znalezienia prawdziwego optyka. Co to znaczy? Nie wystarczy wyszukać w internecie pierwszego lepszego salonu, warto zwrócić uwagę na kwalifikacje osoby, która w danym salonie pracuje. Świadomość, że dobranie odpowiednich okularów będzie miało wpływ na jakość naszego życia, powinna skutecznie nas zmotywować do znalezienia najlepszego specjalisty w dziedzinie optyki.

Czy każdy optyk to dobry optyk?

Optyk należy do zawodów medycznych, a więc do tych o wysokim zaufaniu. Zatem, czy jest możliwe, żebyśmy trafili do optyka, który nie ma zbyt wiele wspólnego z wykonywaniem i dobieraniem okularów? Niestety często tak właśnie bywa. Dzięki zmianom przepisów w polskim prawie obecnie nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji, aby otworzyć zakład optyczny. Na szczęście możemy w dość prosty sposób sami zweryfikować, czy dany salon optyczny w Rudzie Śląskiej jest godny uwagi. Przede wszystkim warto sprawdzić, chociażby w internecie, czy dany zakład optyczny jest na liście salonów przynależących do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Oprócz tego zwróćmy uwagę również na takie aspekty jak:

 • Wnętrze salonu – powinno być czyste, estetyczne, zachęcać do zakupów.
 • Wybór opraw i akcesoriów – dobry salon optyczny powinien mieć szeroki wybór opraw dla każdego: kobiet, mężczyzn i dzieci, a także szeroki wybór akcesoriów.
 • Optyk pracujący w salonie powinien posiadać dyplom poświadczający jego kwalifikacje do wykonywania zawodu.
 • Wywiad z pacjentem – dobry optyk zada nam szereg pytań podczas wizyty, aby w jak najlepszy sposób dobrać idealne okulary.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Jak rozpoznać dobrą ofertę?

Zanim zdecydujemy się na wizytę w konkretnym salonie, warto przyjrzeć się dokładniej jego ofercie. Obecnie większość salonów ma swoją stronę internetową, na której znajdziemy usługi danego zakładu optycznego. Jeśli mamy możliwość, warto również poprosić o pomoc osoby z rodziny lub znajomych, być może ktoś ma już jakieś doświadczenia związane z konkretnym optykiem. Niewątpliwie w dobrym salonie powinniśmy móc skorzystać z poniższych usług i produktów:

 • Badanie wzroku – przeprowadzone przez optometrystę (pod kątem okularów) lub przez okulistę (pod kątem medycznym).
 • Okulary korekcyjne – służące do korekcji wad wzroku, są obecnie najlepszą znaną metodą.
 • Okulary progresywne – polecane w przypadku osób, które zmagają się z więcej niż jedną wadą wzroku.
 • Okulary do dali – będące rozwiązaniem na problem słabego widzenia oddalonych przedmiotów.
 • Okulary do pracy przy komputerze – po ten rodzaj okularów powinniśmy zawsze udać się do optyka, co gwarantuje ich odpowiednią jakość.
 • Okulary do czytania – również w tym przypadku istotne jest nabycie okularów u sprawdzonego optyka. Nigdy nie powinniśmy kupować ich na własną rękę, ponieważ może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
 • Soczewki kontaktowe – często wybierana forma korekcji wad wzroku, mogąca z powodzeniem zastąpić okulary, lub pełnić funkcję jako ich tymczasowy zamiennik.

Wybór odpowiedniego salonu optycznego

Ilość salonów optycznych w Rudzie Śląskiej jest na tyle duża, że nie łatwo podjąć decyzję, tym bardziej że nie powinna być ona przypadkowa. Swój wybór warto uzależnić od tego, czy dany optyk przynależy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Jeśli udamy się do takiego salonu, możemy być pewni, że trafimy na pełen profesjonalizm oraz rzetelne podejście do klienta. KRIO zrzesza jedynie takich optyków rzemieślników, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem oraz najwyższą jakością usług, co gwarantuje nam, że opuścimy salon jako zadowoleni i usatysfakcjonowani klienci.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!