fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Myślenicach

Czy zastanawialiście się kiedyś, kogo spotkamy, idąc do zakładu optycznego, salonu optycznego lub optyka? Czy to zawsze oznacza to samo i czy zawsze spotkamy tam osobę wykwalifikowaną w zawodzie? Niestety często okazuje się, że tak nie jest. O ile zawód optyka powinien nam się kojarzyć z zawodem medycznym o szczególnym zaufaniu, to bardzo często rzeczywistość jest zupełnie inna. Obecnie prawo w wyniku deregulacji zawodu optyka, pozwala na prowadzenie salonu optycznego osobom, które jeszcze wczoraj mogły sprzedawać warzywa na targu. Jak w takim razie wybrać dobry salon optyczny w Myślenicach? Niżej przedstawimy kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę wybierając optyka.

Dobry optyk, czyli kto?

Na samym początku warto sprawdzić salon w internecie, przede wszystkim to, czy należy on do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Warto także zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych z samą wizytą oraz z osobą, która wykona dla nas okulary. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na:

 • Wygląd salonu – pierwsze wrażenie, jakie wywrze na nas samo miejsce, jest niezwykle ważne. Jako że jest to miejsce związane bezpośrednio ze zdrowiem, powinno być czyste, estetyczne i zadbane. Tam, gdzie panuje bałagan, najlepiej omijać szerokim łukiem.
 • Wybór opraw i różnych akcesoriów powinien być duży. Każdy dobry salon będzie miał w ofercie szeroki wybór opraw damskich, męskich i dziecięcych oraz okularów przeciwsłonecznych. Dodatkowo powinniśmy mieć możliwość zakupu produktów do czyszczenia okularów, etui czy specjalnych pudełeczek na soczewki.
 • Optyk rzemieślnik – jeśli spotkamy w salonie osobę mogącą pochwalić się dyplomem mistrza lub czeladnika, to pewne, że dobrze trafiliśmy.
 • Wywiad z pacjentem – doświadczony optyk z powołaniem poświęci nam dużo czasu i zada wiele pytań dotyczących naszego życia i zdrowia. Im więcej ich zada, tym lepiej dobierze okulary do indywidualnych potrzeb.
 • Szczegółowe instrukcje – optyk rzemieślnik wyjaśni nam jak dbać o okulary, jak z nimi postępować, by długo nam służyły.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Oferta salonu - na co zwrócić uwagę?

Oprócz bogatej oferty opraw, należy także zwrócić uwagę na to, co dany salon ma w swojej ofercie. Korzystając z usług optyka ważne jest, byśmy mieli możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu. Dobrą opcją jest skorzystanie z internetu w celu zapoznania się z ofertą danego zakładu optycznego. Na pewno wśród znajomych lub rodziny znajdziemy osobę, która nosi okulary i korzysta z usług optyka. Doświadczenia takiej osoby mogą okazać się pomocne. Czego na pewno nie może zabraknąć w ofercie:

 • Badanie wzroku – najczęściej będzie to badanie optometryczne. Istnieje jeszcze możliwość skorzystania z usług okulisty, jeśli taka osoba jest zatrudniona w salonie.
 • Okulary korekcyjne – jak do tej pory stanowią najlepszą i najpopularniejszą metodę korekcji wzroku.
 • Okulary progresywne – to świetny wybór dla osób z różnymi zaburzeniami refrakcji.
 • Okulary do czytania – z wiekiem, gdy zdolność akomodacyjna naszych oczu nie jest już taka jak kiedyś, okulary te bardzo poprawiają komfort czytania, czy precyzyjnej pracy z bliska.
 • Okulary do dali – pomagające ostrzej widzieć przedmioty w oddali.
 • Okulary do pracy przy komputerze – mimo że okulary tego typu nie zawsze służą korekcji wad wzroku, to mimo wszystko powinniśmy udać się po nie do optyka rzemieślnika.
 • Soczewki kontaktowe – jeśli należymy do osób żyjących aktywnie lub zdarza nam się bez przerwy gubić okulary, soczewki będą rozwiązaniem naszych problemów.

Na który salon się zdecydować?

Często panuje przeświadczenie, że im więcej wydamy na okulary, tym będą one lepsze, a wybór doświadczonego optyka schodzi na drugi plan. Należy pamiętać, że nie zawsze cena okularów idzie w parze z ich jakością. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby salon optyczny w Myślenicach, do którego udamy się po okulary, należał do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Zrzesza ona salony, w których pracują wykształceni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze przyszłe okulary będą wykonane zgodnie ze sztuką zawodową.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!