fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Nowym Sączu

Niegdyś noszenie okularów było wręcz czymś wstydliwym i kłopotliwym. Nie było takiego wyboru jak teraz, a osoby z dużą wadą skazane były na noszenie brzydko wyglądających grubych szkieł. Obecnie dużo się zmieniło w tej kwestii. Jest tak duży wybór szkieł, opraw i dodatkowych udogodnień, że z ulgą przyjmujemy konieczność noszenia okularów. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni salon optyczny w Nowym Sączu, aby być w pełni zadowolonym z przyszłych okularów.

Co jest ważne przy wyborze salonu optycznego?

Często trudno podjąć nam decyzję przy wyborze konkretnego zakładu optycznego. Jest ich tak dużo, że zwyczajnie nie wiemy, na który się zdecydować. Jednak swój wybór należy koniecznie dobrze przemyśleć, ponieważ chodzi o jeden z naszych ważniejszych zmysłów.  Warto wybrać taki salon, który zrzeszony jest w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej, co samo w sobie jest gwarancją jakości wykonania okularów. Niżej zostały przedstawione najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy pierwszej wizycie:

 • Wywiad- czyli pierwsze, od czego powinien zacząć optyk. Powinien zapytać nas o to jak wygląda nasz zwyczajny dzień w pracy i w domu, czy o to, jakie okulary najbardziej nam się podobają.
 • Dobór okularów- po szczegółowym wywiadzie, optyk rzemieślnik przejdzie do dopasowania odpowiednich soczewek okularowych, zaproponuje dodatkowe rozwiązania, mogące ułatwić nam korzystanie z okularów oraz pomoże w wyborze najbardziej pasujących oprawek.
 • Instrukcje użytkowania okularów- optyk powinien szczegółowo opisać nam jak dbać o okulary, czym je czyścić, by jak najdłużej nam służyły.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Usługi salonu optycznego

Równie ważne co prawidłowo przebiegająca wizyta, są usługi, jakie świadczy salon oraz ich jakość. Przed wizytą warto odwiedzić stronę internetową kilku salonów, porównać ofertę i usługi. Można również oprzeć się na doświadczeniu innych osób. Pomocne mogą okazać się tematyczne fora internetowe lub osobiste doświadczenia znajomych, lub rodziny. Powinniśmy zwrócić uwagę na takie usługi i produkty jak:

 • Badanie wzroku – najczęściej optometryczne, służące badaniu ostrości widzenia pod kątem okularów, lub jeśli salon zatrudnia optyka, możemy liczyć na dokładniejsze badanie pod kątem chorób oczu.
 • Okulary korekcyjne – dzięki którym możliwa jest korekcja wad wzroku.
 • Okulary progresywne- bardzo popularne, korygujące prezbiopię oraz inne zaburzenia refrakcji.
 • Okulary do czytania – dla osób, które odczuwają dyskomfort podczas czytania z bliskich odległości.
 • Okulary do dali- dzięki którym widzimy ostrzej przedmioty znajdujące się w oddali.
 • Okulary przeciwsłoneczne – które posiadają odpowiednie filtry, chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
 • Okulary do pracy przy komputerze- posiadające powłokę LED/BLUE, która chroni nasze oczy przed promieniowaniem niebieskim, w razie potrzeby wyostrzają również obraz na monitorze czy smartfonie.
 • Soczewki kontaktowe – bardzo popularne rozwiązanie dla osób lubiących codzienną aktywność.

Gdzie kupić dobre okulary w Nowym Sączu?

Warto zwrócić uwagę, czy dany salon optyczny w Nowym Sączu jest zrzeszony w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Przynależność do KRIO jest gwarancją otrzymania usług najwyższej jakości. Osoby pracujące w takich salonach są optykami rzemieślnikami. Mają oni długoletnie doświadczenie w wykonywaniu soczewek, są na czasie z nowościami oraz potrafią świetnie dobrać okulary do naszych indywidualnych preferencji. 

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!