fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Ostrołęce

Osoby, które noszą okulary, wiedzą, że nie są już one złem koniecznym, jak uważano jeszcze do niedawna. Obecnie wybór modeli jest tak ogromny, że za pomocą okularów jesteśmy w stanie podkreślić swoje atuty i ukryć niedoskonałości. Aby wybrać okulary, które będą do nas pasowały, konieczne jest znalezienie dobrego salonu optycznego w Ostrołęce, który najlepiej, gdyby należał do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Jest to organizacja zrzeszająca optyków w całej Polsce, która stawia na jakość usług i doświadczenie optyków.

Czym powinien wyróżniać się dobry salon optyczny?

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną sprawą jest wybór dobrego optyka, szczególnie jeśli robimy to po raz pierwszy. Od naszego wyboru zależy przyszłość naszego wzroku. Okulary kupujemy średnio co 3 – 4 lata, jeśli popełnimy błąd, to tyle czasu będziemy chodzić w źle dobranych okularach. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

 • Przyjrzyjmy się, jak wygląda wnętrze salonu. To miejsce, które jest związane z medycyną, dlatego koniecznie musi być czyste i zadbane.
 • W szanującym się salonie powinien być duży wybór opraw dla dzieci i dorosłych, a także możliwość kupna okularów przeciwsłonecznych oraz akcesoriów.
 • Nasze okulary powinna wykonać osoba wykształcona, z dużym doświadczeniem. Najlepiej jeśli będzie to optyk rzemieślnik, który przeprowadzi z nami wywiad, by na jego podstawie dobrać nam odpowiednie okulary.
 • W momencie odbioru okularów optyk powinien dokładnie wyjaśnić jak dbać o okulary oraz co robić, by nasza wada wzroku się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Jak powinna wyglądać dobra oferta w salonie optycznym?

Przed wizytą warto również przyjrzeć się ofercie salonu. Powinna ona spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Ofertę możemy sprawdzić, nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy uruchomić internet i poszukać dostępnych informacji. Powinny się w niej znaleźć przede wszystkim takie usługi i produkty:

 • Badanie wzroku – zazwyczaj przeprowadzane przez optometrystę lub jeśli w salonie jest zatrudniony okulista, może przeprowadzić badanie pod kątem występowania chorób oczu.
 • Okulary korekcyjne – najczęściej stosowana metoda korekcji wad wzroku.
 • Okulary progresywne – bardzo dobra opcja dla osób, które do tej pory zmuszone były korzystać z dwóch par okularów.
 • Okulary do pracy przy komputerze – wyposażone w specjalną powłokę BLUE/LED zapobiegają nadmiernej ekspozycji naszych oczu na szkodliwe promieniowanie. Mogą również pomagać w wyostrzaniu obrazu na monitorze.
 • Okulary do dali – przeznaczone dla osób, które mają problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów znajdujących się w oddali.
 • Okulary do czytania – pomagają osobom, które wykonują precyzyjne prace z bliska, jak również wyostrzają czytany tekst.
 • Soczewki kontaktowe – wybierane w szczególności przez osoby uprawiające sport lub też takie, które nie lubią nosić tradycyjnych okularów.

Gdzie udać się po okulary?

Niezależnie od wady wzroku, którą posiadamy, zawsze powinniśmy nosić okulary dobrej jakości. Tanie, chińskie podróbki, do tego kupione w drogerii zapewne przyniosą nam więcej szkody niż pożytku. Nie warto w taki sposób sobie szkodzić. Wybierając salon optyczny w Ostrołęce, zwróćmy uwagę, by był on zrzeszony w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Dzięki temu zyskamy pewność, że okulary, które wykona dla nas optyk rzemieślnik, będą wykonane z pasją, na nowoczesnym sprzęcie, według najwyższych standardów.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!