fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Szczecinie

Niewielu z nas wyobraża sobie życie bez możliwości widzenia. Mimo to często bagatelizujemy profilaktykę związaną ze wzrokiem oraz pierwsze symptomy pojawiających się z nim problemów. O oczy powinniśmy dbać w szczególności, jednak jeśli okaże się, że na pewnym etapie życia konieczne będzie noszenie okularów, warto, aby wykonał je dla nas optyk rzemieślnik. Wystarczy, jeśli sprawdzimy który salon optyczny w Szczecinie należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

Dobry optyk - po czym go poznamy?

Idąc do salonu, zwróćmy uwagę na jego wnętrze. Powinno być czyste, przestronne i zadbane, a produkty na półkach i stojakach niezakurzone. Ponieważ polskie prawo nie wymaga tego, by osoba pracująca w salonie miała wykształcenie z dziedziny optyki, warto sprawdzić to na własną rękę. Dobry optyk wręcz zamęczy nas pytaniami o różne aspekty naszego życia, dzięki czemu mamy pewność, że będą one indywidualnie spersonalizowane. Kończąc wizytę, optyk szczegółowo wyjaśni nam jak dbać o nowe okulary, aby długo nam służyły.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Czym się kierować w wyborze najlepszej oferty?

Oferty salonów optycznych mogą się różnić między sobą. Oprócz zwrócenia uwagi na dostępne usługi i produkty, ważna jest także ich jakość. Przed wyborem konkretnego salonu, warto zapytać wśród znajomych lub rodziny, czy ktoś ma już jakieś pozytywne doświadczenia z optykami. Sami również możemy poszukać informacji dostępnych w internecie. Na forach tematycznych ludzie często dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Jeśli chodzi o dostępność usług jak i produktów, nie może zabraknąć na pewno:

  • Badanie wzroku – najczęściej mamy do czynienia z badaniem optometrycznym. Jeśli w salonie pracuje okulista, może nas również zbadać pod kątem występujących chorób oczu.
  • Okulary korekcyjne – służące korekcji wad wzroku.
  • Okulary progresywne – dzięki nim, można korygować jednocześnie prezbiopię i różne zaburzenia refrakcji.
  • Okulary do dali – dla osób zmagających się ze słabym widzeniem przedmiotów znajdujących się w oddali.
  • Okulary do czytania – przepisywane osobom, które zauważyły u siebie problem z czytaniem, a także dla tych, którzy precyzyjnie pracują z bliska.
  • Okulary do pracy przy komputerze – mają za zadanie chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim, a także w razie konieczności wyostrzać obraz widziany na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe – sprawdzą się u osób uprawiających sport lub u osób, które w danym momencie nie chcą, bądź nie mogą założyć zwykłych okularów.

Któremu optykowi zaufać?

Najlepiej jeśli udamy się do zakładu optycznego w Szczecinie, w którym przyjmuje optyk rzemieślnik. Jest to osoba, która ma odpowiednie wykształcenie, aby w sposób profesjonalny wykonać soczewki okularowe, dobrać i doradzić w zakresie wyboru opraw oraz odpowiedzieć na wszelkie nasze pytania i wątpliwości. Zakłady, w których pracują takie osoby, zrzeszone są w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej, która dba o interes klienta, gwarantując otrzymanie fachowej obsługi przez dyplomowanego optyka.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!