fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Zawierciu

Długotrwałe przesiadywanie przed komputerem, czy ze smartfonem w ręku, brak aktywności na świeżym powietrzu oraz dodatkowo lekceważenie profilaktycznych, kontrolnych wizyt u okulisty, przyczyniają się do pogorszenia jakości wzroku i początków chorób oczu.

Istnieje kilka sposobów, które pomogą naszym oczom odpocząć i warto się do nich stosować na co dzień:

 • Częste przerwy podczas pracy przy komputerze.
 • Odpowiednia dieta bogata w witaminy A, E, C, luteinę, cynk czy selen.
 • Zadbanie o pracę przy dobrym oświetleniu. Unikanie światła niebieskiego.
 • Częsta aktywność na świeżym powietrzu.

Niestety powyższe sposoby nie zawsze mogą uchronić nas przed chorobami oczu w 100%. Bardzo często nasze problemy ze wzrokiem kończą się u optyka, wtedy kluczowym staje się znalezienie dobrego salonu optycznego w Zawierciu.

Jak znaleźć dobrego optyka?

Znalezienie optyka, który spełni nasze wszystkie oczekiwania, może być problematyczne. W dzisiejszych czasach, kiedy to praktycznie na każdym kroku trafiamy na salon optyczny, powinniśmy mieć chociaż podstawowe pojęcie na temat tego, jak powinna przebiegać wizyta u optyka. Przede wszystkim warto wybrać się do optyka rzemieślnika. Jest on specjalistą o udokumentowanym wykształceniu. Posiada dyplom mistrza lub czeladnika. Pracują oni w zakładach optycznych, zrzeszonych w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Podczas wizyty zwróćmy uwagę, czy optyk ma dla nas wystarczającą ilość czasu, czy chętnie odpowiada na pytania i wszystko dokładnie tłumaczy. Możemy też liczyć na jego doświadczenie w sprawie doboru soczewek okularowych oraz opraw. Ostateczny wygląd okularów jest najważniejszy z naszego punktu widzenia.  Na koniec powinniśmy otrzymać dokładną instrukcję korzystania z okularów, jak o nie dbać, by długo nam służyły.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Co może zaoferować dobry optyk w Zawierciu?

Zanim umówimy się na wizytę, warto zrobić najpierw rekonesans wśród ofert różnych salonów optycznych. W tym celu najprościej będzie przyjrzeć się usługom dostępnym na stronie internetowej salonu. Wśród najważniejszych usług i produktów należy wymienić:

 • Badanie wzroku- jest to między innymi optometryczne badanie ostrości widzenia lub badanie przeprowadzone przez okulistę.
 • Okulary progresywne- zapewniające jednoczesną korekcję różnych wad wzroku.
 • Okulary korekcyjne- będące najlepszą i coraz bardziej lubianą formą korekcji wad wzroku.
 • Okulary do czytania- dla osób cierpiących na starczowzroczność, u których zdolność akomodacji jest zmniejszona.
 • Okulary do dali- dla osób borykających się ze słabym widzeniem na odległość.
 • Okulary do pracy przy komputerze- zaopatrzone w powłokę BLUE/LED, która chroni nasze oczy przed nadmierną ekspozycją na światło niebieskie oraz jeśli zajdzie taka potrzeba, wyostrzają obraz widoczny na monitorze.
 • Soczewki kontaktowe- jako uzupełnienie dla osób noszących okulary, aktywnych oraz tych, którzy często o okularach zapominają.

Dokąd wybrać się po okulary?

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagą podczas wyboru salonu, jest jego przynależność do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Wszystkie salony zrzeszone w KRIO cechują się najwyższą jakością usług. Okulary wykonane przez optyka rzemieślnika pracującego w takim salonie, będą  idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!