fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Gorlicach

Blisko 90% społeczeństwa ma problemy ze wzrokiem. Jest to spowodowane coraz to większym zaawansowaniem technologicznym na świecie, a wady wzroku powoli zaczyna się określać mianem chorób cywilizacyjnych.

Ludzie często zapominają o profilaktyce, a wystarczyłoby zastosować się do kilku dobrych praktyk, by chociaż niektórych problemów uniknąć. Dlatego warto wprowadzić w życie takie zasady jak:

 • Racjonalne korzystanie z komputera i innych urządzeń elektronicznych, a w czasie korzystania z nich, robić częste przerwy.
 • Wprowadzenie diety bogatej w składniki, mające pozytywny wpływ na oczy.
 • Zadbanie o dobre oświetlenie w czasie pracy czy nauki.

Jeśli mimo wszystko wizyta u okulisty stanie się nieuchronna i otrzymamy receptę na okulary, warto zastanowić się nad wyborem najlepszego salonu optycznego w Gorlicach, który powinien być zrzeszony w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej.

Dobry specjalista w dziedzinie optyki - jak go znaleźć?

Czy idąc do pierwszego lepszego salonu optycznego, zawsze spotkamy tam osobę z doświadczeniem i wykształceniem kierunkowym? Niestety nie. Obecnie prawo w Polsce nie wymaga, by osoba pracująca w zakładzie optycznym, była optykiem z wykształcenia. To powoduje, że często możemy być narażeni na niekompetencję ze strony takich sprzedawców. Dlatego podpowiadamy, jak odróżnić dobrego optyka – rzemieślnika, od zwykłego sprzedawcy:

 • Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie gdy wchodzimy do salonu. Wnętrze powinno być zadbane, uporządkowane i czyste. W końcu to miejsce związane z naszym zdrowiem.
 • Wybór opraw – w salonie powinien znaleźć się bogaty wybór opraw dla kobiet, mężczyzn, oraz dzieci. Dodatkowo powinno znaleźć się miejsce na okulary przeciwsłoneczne oraz akcesoria takie jak płyny i chusteczki pielęgnacyjne czy etui na okulary.
 • Optyk – przede wszystkim powinien to być optyk rzemieślnik z potwierdzonym wykształceniem. Przeprowadzi on z nami dokładny wywiad w celu dobrania odpowiednich okularów. Kiedy spojrzy na receptę, cokolwiek by na niej nie było, nigdy nie powinien być zaskoczony. Powinien również z cierpliwością odpowiadać na nasze pytania, używając terminów dla nas zrozumiałych.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Na co zwrócić uwagę w ofercie salonu?

Bogata oferta salonu optycznego jest równie ważna. Świadomość, że wszystko uda nam się załatwić w jednym miejscu, jest bardzo istotna, ponieważ w dzisiejszych czasach wszyscy nieustannie się spieszą, brak im czasu. Żeby go zaoszczędzić, można również skorzystać z internetu i już w domu przyjrzeć się ofercie konkretnego salonu optycznego. Warto także poszukać wśród znajomych czy rodziny osób, które mają pozytywne doświadczenia z optykiem i mogłyby kogoś polecić. Szukając dobrego optyka, powinniśmy zwrócić uwagę na poniższe usługi i produkty:

 • Badanie wzroku – najpopularniejszym badaniem jest optometryczne badanie wzroku.
 • Okulary korekcyjne – należą do najlepszej jak dotąd metody korekcji wzroku.
 • Okulary progresywne – ze względu na soczewkę wieloogniskową w tych okularach, możemy jednocześnie korygować prezbiopię i inne zaburzenia refrakcji.
 • Okulary do dali – niezbędne, jeśli mamy problem z ostrym widzeniem na odległość.
 • Okulary do czytania – pomocne przy problemach z czytaniem gazet, książek, jak również przy precyzyjnych pracach z bliska.
 • Okulary do pracy przy komputerze – zastosowana w nich powłoka ma za zadanie chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem oraz jeśli jest potrzeba, wyostrzać obraz na monitorze.
 • Soczewki kontaktowe – polecane sportowcom, osobom, które często gubią okulary, albo nie mogą w danej chwili z nich korzystać.

Do którego zakładu optycznego udać się po okulary dobrej jakości?

Przede wszystkim nie dajmy się zwieść pozornym promocjom wielkich sieciówek. Powinniśmy postawić na salon, w którym możemy liczyć na indywidualne podejście do klienta oraz na fachową obsługę. Warto znaleźć taki salon optyczny w Gorlicach, który należy do Krajowej rzemieślniczej Izby Optycznej. W takich zakładach pracują optycy rzemieślnicy, posiadający odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Ich wieloletnie doświadczenie pozwoli na wykonanie okularów, które idealnie będą do nas pasowały, zgodnie ze sztuką zawodową.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!