fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Olkuszu

Na jakość naszego widzenia ma wpływ wiele czynników. Począwszy od zdrowej i zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, racjonalnego korzystania z urządzeń elektronicznych, po kontrolne wizyty u okulisty. Większość z nas nie stosuje się do tych zasad, a do okulisty trafiamy wtedy, gdy jest już za późno i konieczne staje się noszenie okularów. Ważne jest wtedy znalezienie dobrego salonu optycznego w Olkuszu, który najlepiej jeśli zrzeszony będzie w ogólnopolskiej organizacji zwanej Krajową Rzemieślniczą Izbą Optyczną.

Czego powinniśmy oczekiwać po dobrym optyku?

Przy wyborze optyka musimy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Zwróćmy uwagę na to, że przyszłe okulary będziemy nosić przez większą część dnia, dlatego jeśli mamy być z nich zadowoleni, nie może ich wykonać przypadkowa osoba, która nie ma odpowiednich kwalifikacji. Wybierając optyka, sprawdźmy czy:

  • W salonie panuje porządek, oprawki są poukładane, a na ekspozytorach nie ma kurzu. To miejsce kojarzy się z medycyną i zdrowiem. Niedopuszczalne jest, by panował w nim bałagan.
  • Optyk to wykwalifikowany specjalista. Powinien przeprowadzić z pacjentem dokładny wywiad, zadając pytania tak, by dowiedzieć się możliwie jak najwięcej o danej osobie. To pozwoli na dobranie najodpowiedniejszych okularów.
  • Wybór opraw jest duży, czy mamy możliwość kupna okularów przeciwsłonecznych oraz akcesoriów potrzebnych do pielęgnacji każdego rodzaju okularów i soczewek kontaktowych.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Usługi oraz produkty - czego nie może zabraknąć?

Wybierając salon optyczny, przyjrzyjmy się również jego ofercie. U dobrego optyka znajdziemy bogatą ofertę usług oraz produktów, dzięki czemu wszystko załatwimy w jednym miejscu, oszczędzając sporo czasu. Niżej zwróciliśmy uwagę na to, co powinno znaleźć się w ofercie salonu:

  • Badanie wzroku – najczęściej jest to optometryczne badanie wzroku przeprowadzane przez wykształconego w tym kierunku specjalistę.
  • Okulary korekcyjne – dzięki którym mamy możliwość korekcji wad wzroku.
  • Okulary progresywne – przeznaczone są dla osób, które zmagają się z prezbiopią i innymi zaburzeniami refrakcji.
  • Okulary do czytania – oprócz oczywistego zastosowania, jakim jest możliwość czytania tekstu w książce czy gazecie, pomagają podczas precyzyjnych prac wykonywanych z bliska.
  • Okulary do dali – pomagają wyostrzyć widzenie przedmiotów znajdujących się w oddali.
  • Okulary do pracy przy komputerze – chronią nasz wzrok przed promieniowaniem niebieskim dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów. Dodatkowo mogą także wyostrzać obraz, który widzimy na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe – doskonała alternatywa dla sportowców, a także dla osób, które nie lubią nosić tradycyjnych okularów.

Gdzie się udać po okulary dobrej jakości?

Biorąc sobie do serca wszystko to, co zostało napisane wyżej, znalezienie dobrego salonu optycznego w Olkuszu nie powinno stanowić problemu. Pamiętajmy, żeby był on zrzeszony w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. To gwarantuje nam, że trafimy w ręce doświadczonego optyka rzemieślnika, dysponującego wieloletnim doświadczeniem zawodowym, który wykona nasze okulary z wielkim zaangażowaniem i pasją.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!