fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Olsztynie

Wybierając salon optyczny w Olsztynie, warto zrobić rozeznanie, który z nich oferuje usługi wysokiej jakości, a który omijać szerokim łukiem. Przeciętny klient, nie zawsze wie czym kierować się podczas wyboru optyka, dlatego podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Czym powinien się wyróżniać dobry salon optyczny?

Przede wszystkim należy rozeznać się w ofertach salonów, porównać usługi oraz zwrócić uwagę na profesjonalizm optyka. Nie każda osoba pracująca w salonie ma do tego odpowiednie kwalifikacje. Przed wizytą warto odwiedzić stronę internetową salonu lub fora internetowe, gdzie inni klienci dzielą się swoim doświadczeniem po wizycie u optyka. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać wizyta: 

  • Czas- optyk powinien mieć dla nas go pod dostatkiem, a nie działać w pośpiechu. Profesjonalista zapyta nas o wszystko: preferencje, jak wygląda nasz dzień, jakie okulary podobają nam się najbardziej oraz o historię naszych chorób, oraz najbliższej rodziny.
  • Staranne dobranie soczewek- jest to najważniejsza część wizyty, która również wymaga poświęcenia odpowiedniej ilości czasu. Optyk ze szczególną starannością dobierze odpowiednie soczewki oraz oprawki pasujące do szkieł, ale także do nas samych.
  • Szczegółowe instrukcje korzystania z okularów lub szkieł kontaktowych- wychodząc od optyka, powinniśmy mieć wszelkie potrzebne informacje na temat tego, jak dbać o soczewki i okulary.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Jakie usługi powinien oferować salon?

W obecnych czasach dużą wagę przywiązuje się do kompleksowego podejścia w każdej dziedzinie. Nie inaczej jest w przypadku wyboru okularów i usług z nimi związanych. Ważny jest dla nas czas, a co za tym idzie, załatwienie wszystkiego w jednym miejscu w możliwie jak najkrótszym czasie. Wybierając salon optyczny w Olsztynie, warto sprawdzić, czy dany optyk ma w swojej ofercie:

  • Badanie ostrości wzroku wykonywane przez specjalistę. Czasem u danego optyka rzemieślnika możemy skorzystać również z usług okulisty, który dodatkowo wykona badanie pod kątem medycznym, np. wykrycie zmian i chorób oka.
  • Okulary progresywne- bardzo popularne w ostatnim czasie okulary umożliwiające korekcję prezbiopii, a także innych zaburzeń akomodacji.
  • Okulary do czytania- dla osób, które mają problem z czytaniem tekstu widzianego z bliska. Jest to problem zwany potocznie “efektem za krótkich rąk”.
  • Okulary do pracy przy komputerze- długotrwałe siedzenie przed komputerem oraz innymi urządzeniami elektronicznymi bardzo niekorzystnie wpływa na nasze oczy, dlatego warto zaopatrzyć się w okulary z powłoką nieprzepuszczającą światła niebieskiego.
  • Okulary przeciwsłoneczne- warto mieć na uwadze, że tylko okulary przeciwsłoneczne zakupione u dobrego optyka faktycznie chronią nas przed promieniowaniem UVA i UVB.
  • Soczewki kontaktowe- polecane szczególnie osobom uprawiającym sport oraz aktywnie spędzającym czas wolny.

Dokąd udać się po okulary?

Wybór odpowiedniego optyka jest sprawą kluczową. Wiele salonów optycznych zatrudnia osoby, które wiedzą o okularach niewiele więcej niż sam klient. Dlatego warto dobrze przemyśleć to, komu zaufamy i kto zadba o nasz wzrok. Niektórzy optycy z Olsztyna i okolic działają  pod patronatem Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej zrzeszającej najlepszych optyków w swojej dziedzinie. Zakłady te spełniają najwyższe standardy takie jak: profesjonalne wyposażenie, odpowiednie kwalifikacje kadry i najwyższa jakość usług. Korzystając z oferty optyka rzemieślnika zrzeszonego w Cechu, będziemy mieli pewność, że jesteśmy we właściwych rękach.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!