fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Bydgoszczy

Chcąc nabyć okulary dobrej jakości, które posłużą nam przynajmniej kilka lat, a jednocześnie będą nam się podobać i do nas pasować, należy dobrze przemyśleć, gdzie je kupimy. Niestety jest wiele sklepów z okularami, gdzie nie otrzymamy fachowej pomocy w doborze okularów, co może niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu. Stąd też tak ważną kwestią jest wybranie salonu optycznego w Bydgoszczy, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Dlaczego warto wybrać się do optyka rzemieślnika?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, osoba, która wykona dla nas okulary, powinna być najlepszym fachowcem. Wiadomą rzeczą jest, że nie każdy klient wie, po czym poznać, że optyk i jego salon świadczą usługi wysokiej jakości, szczególnie jeśli odwiedzają takie miejsce po raz pierwszy. Warto podpytać wśród rodziny i znajomych, czy ktoś ma już pewne pozytywne doświadczenia z konkretnym salonem optycznym. Dobrze jest sprawdzić, chociażby w internecie, czy dany optyk należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.  Dodatkowo podczas pierwszej wizyty należy zwrócić uwagę na:

 • Czas przeznaczony na wizytę- optyk powinien mieć dla nas dużo czasu, powinien być cierpliwy i wszystko dokładnie wyjaśnić. Podczas wywiadu, który z nami przeprowadzi, powinien zadać szereg pytań, żeby poznać nas jak najlepiej.
 • Odpowiedni dobór soczewek okularowych i opraw- wykonanie okularów powinno być bardzo precyzyjne i dokładne. Optyk rzemieślnik ma duże doświadczenie w dopasowaniu oprawek do naszych indywidualnych preferencji.
 • Szczegółowe instrukcje dotyczące tego, jak dbać o okulary oraz co zrobić, by nasza wada wzroku się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Obecnie zdecydowana większość salonów optycznych posiada swoją stronę internetową. Tam możemy znaleźć szereg istotnych dla nas informacji. Warto na przykład zapoznać się z usługami, jakie oferują salony optyczne. Powinny cechować się kompleksowością, ponieważ w obecnych czasach klient lubi załatwić wszystko w jednym miejscu, w możliwie jak najkrótszym czasie. Wybierając optyka, dobrze jest zwrócić uwagę czy możemy liczyć na niżej wymienione usługi i produkty:

 • Badanie wzroku- np. optometryczne badanie ostrości widzenia pod kątem okularów lub badanie przeprowadzone przez okulistę pod kątem medycznym.
 • Soczewki kontaktowe- idealnie nadające się dla sportowców i osób aktywnych.
 • Okulary progresywne- bardzo popularne wśród osób cierpiących na prezbiopię i inne zaburzenia refrakcji.
 • Okulary korekcyjne- należące do najbardziej popularnej metody korekcji wad wzroku.
 • Okulary do dali- umożliwiające ostre widzenie wszystkich przedmiotów znajdujących się w oddali.
 • Okulary do czytania- osoby, u których pojawił się problem “zbyt krótkich rąk” podczas czytania, powinny zawsze udać się do optyka po pomoc, nigdy nie kupować okularów do czytania w drogerii czy supermarkecie.
 • Okulary przeciwsłoneczne- tylko te posiadające filtry ochronne przed promieniowaniem UVA i UVB, rzeczywiście będą chroniły nasze oczy.
 • Okulary do pracy przy komputerze- posiadają powłokę BLUE/LED, która chroni oczy przed promieniowaniem niebieskim, emitowanym przez różnego rodzaju ekrany. W razie potrzeby wyostrzają również obraz na monitorze.

Gdzie udać się po okulary w Bydgoszczy?

Najlepszym wyborem będzie salon optyczny w Bydgoszczy, który jednocześnie jest zrzeszony w Krajowej rzemieślniczej Izbie Optycznej. Dzięki przynależności do KRIO zyskujemy pewność, że optyk rzemieślnik z takiego salonu świadczy usługi najwyższej jakości, a jego doświadczenie uwzględni nasze indywidualne potrzeby co do jakości i wyglądu okularów.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!