fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Dębicy

Niewątpliwie można powiedzieć, że oczy są oknem na nasz świat. Nie wyobrażamy sobie życia bez możliwości patrzenia. Dlatego dbanie o wzrok jest niezwykle istotne. Powinniśmy regularnie odwiedzać okulistę, zazwyczaj co 2- 3 lata, odpowiednio się odżywiać oraz dawać oczom często odpoczywać. Warto też chronić oczy przed promieniowaniem słonecznym oraz niebieskim, emitowanym np. przez ekrany komputerów, zakładając okulary do tego przeznaczone. Jeśli okulista zdiagnozuje u nas wadę wzroku, kolejnym etapem jest zakup odpowiednich okularów. Podpowiadamy czym kierować się przy wyborze salonu optycznego w Dębicy.

Wizyta u optyka- jak powinna wyglądać?

Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas wizyty u optyka. Wybór salonu jest bardzo istotny, ponieważ tylko tam, gdzie pracuje optyk rzemieślnik, możemy liczyć na profesjonalne podejście do klienta. Warto w tym celu zweryfikować, czy dany salon należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej, która zrzesza najlepszych fachowców.  Przede wszystkim na początku wizyty optyk przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, w którym zapyta o istotne rzeczy związane z doborem okularów. Powinien poświęcić na to dużo czasu, ponieważ odpowiednio dobrane okulary sprawią, że będziemy zadowoleni z zakupu, szczególnie że cena okularów często nie jest niska. Optyk rzemieślnik na koniec poinstruuje nas jak mamy dbać o okulary, a także o nasz wzrok, by nasza wada bardziej się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Oferta salonu- na jakie usługi możemy liczyć?

Każdy salon oferuje określone usługi i produkty. Im jest ich więcej, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że wszystko możemy załatwić w jednym miejscu. Najlepiej jak przed wizytą odwiedzimy stronę internetową salonu optycznego, gdzie zapoznamy się z ofertą. Innym sposobem jest skorzystanie z doświadczenia innych osób. Możemy poprosić o opinię znajomych lub kogoś z rodziny, albo poszukać informacji na tematycznych forach internetowych. Na naszą uwagę zasłuży salon optyczny, który w swojej ofercie ma takie usługi oraz produkty jak:

  • Badanie wzroku- optometryczne badanie ostrości wzroku lub takie przeprowadzone przez okulistę pod kątem medycznym.
  • Okulary korekcyjne- dobrane do konkretnej wady wzroku.
  • Okulary progresywne- dla osób cierpiących na prezbiopię, a także na inne zaburzenia refrakcji.
  • Okulary do dali- dla osób mających problemy z ostrym widzeniem przedmiotów w oddali.
  • Okulary do czytania- dla osób zmagających się z problemem “za krótkich rąk” lub tych, którzy precyzyjnie pracują z bliska. Należy mieć na uwadze, że tylko te kupione u optyka, faktycznie spełnią swoje zadanie.
  • Okulary do pracy przy komputerze- ze specjalną powłoką BLUE/LED będą chroniły nasze oczy przed promieniowaniem niebieskim, polecane osobom, które długi czas spędzają przed komputerem. Dodatkowo mogą również wyostrzać obraz na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe- uwielbiane przez sportowców, polecane osobom aktywnym, a także tym, którzy nie lubią pamiętać o zwykłych okularach.

Który salon optyczny wybrać w Dębicy?

Przede wszystkim dobry salon optyczny w Dębicy powinien należeć do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Dzięki przynależności do Krio mamy pewność, że zakład spełnia najwyższe standardy pod względem wyposażenia i kwalifikacji pracowników. Okulary są dopasowywane indywidualnie do każdego klienta z pieczołowitą starannością. Dodatkowo możemy liczyć na ewentualne naprawy naszych okularów przez wykształconego optyka rzemieślnika.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!