fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Legnicy

Wybór okularów to nie jedyna kwestia, którą musimy rozważyć przy ich zakupie. Pierwszym etapem jest wybór salonu optycznego, co zdecydowanie rzutuje na cały proces zakupu okularów. Dlatego też powinniśmy podejść do sprawy poważnie i nie zdawać się na przypadek. Podpowiadamy, jak znaleźć dobry salon optyczny w Legnicy, świadczący profesjonalne usługi.

Na co zwrócić uwagę przed i w trakcie wizyty?

Nie zawsze wiemy czego się spodziewać w trakcie wizyty u optyka i jak powinna ona wyglądać. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas pierwszej:

 • Wywiad- powinien być szczegółowo przeprowadzony przez optyka rzemieślnika. Powinien zapytać o wiele istotnych spraw takich jak: nasz tryb pracy, typowy dzień z  życia, czy indywidualne preferencje w wyglądzie okularów.
 • Dobór okularów- staranne dobranie soczewek okularowych jest kluczowe. Na tym etapie zapada również decyzja o wyborze dodatkowych powłok uszlachetniających oraz odpowiednich opraw.
 • Szczegółowe instrukcje- wychodząc z salonu, musimy posiadać wszelkie informacje na temat tego, jak dbać o okulary by długo nam służyły oraz jak dbać o oczy, by nasza wada wzroku się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Oferta salonu optycznego w Legnicy

Zanim podejmiemy decyzję odnośnie do wyboru konkretnego salonu, warto zrobić proste rozeznanie w ofertach. Ponieważ obecnie prawie każdy salon posiada własną stronę internetową, możemy w łatwy sposób porównać usługi u poszczególnych optyków. Możemy także skorzystać z doświadczenia innych osób, przeglądając tematyczne fora internetowe. Być może, ktoś z naszej rodziny lub znajomych również ma jakieś doświadczenia i mógłby się nimi podzielić. Często wystarczy zadzwonić w kilka miejsc, porozmawiać z optykiem i na tej podstawie dokonać wyboru. Wśród usług i produktów, które koniecznie powinny znaleźć się w ofercie salonu optycznego, wymienić możemy:

 • Badanie wzroku- najczęściej jest to badanie optometryczne lub jeśli salon zatrudnia okulistę rozszerzone o badania pod kątem chorób oczu. 
 • Okulary progresywne- do jednoczesnej korekcji prezbiopii i innych zaburzeń refrakcji.
 • Okulary korekcyjne- dla osób z różnymi wadami wzroku, służące do ich korekcji.
 • Okulary do dali – pomagające rozwiązać problem słabego widzenia na odległość
 • Okulary przeciwsłoneczne- z odpowiednimi filtrami, chroniącymi oczy przed promieniowaniem UVA i UVB.
 • Okulary do czytania- dla osób zmagających się z problemami podczas czytania oraz precyzyjnej pracy z bliska.
 • Okulary do pracy przy komputerze- z filtrem chroniącym oczy przed promieniowaniem niebieskim i w razie potrzeby wyostrzającym obraz na monitorze.
 • Soczewki kontaktowe- coraz bardziej popularne wśród osób żyjących aktywnie.

Gdzie kupić dobre okulary?

Aby dokonać dobrego wyboru salonu optycznego w Legnicy, warto zorientować się, czy dany salon należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Przynależność do KRIO daje pewność, że znajdziemy się w rękach osoby rzetelnej, o odpowiednich kwalifikacjach, która ma długoletnie doświadczenie w dobieraniu okularów.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!