fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Zielonej Górze

Najnowsze badania wskazują na to, że blisko 90% społeczeństwa ma problemy ze wzrokiem. Jeśli jeszcze nie noszą okularów, to prędzej czy później będą musieli zacząć. To, gdzie udamy się po okulary, jest niezwykle istotne, ponieważ źle dobrane, mogą nam poważnie zaszkodzić. Znalezienie dobrego salonu optycznego w Zielonej Górze jest zatem kwestią kluczową.

Wizyta w salonie

Zanim zdecydujemy się na wizytę w konkretnym salonie, warto zrobić rozeznanie wśród znajomych lub kogoś z rodziny. Doświadczenia innych osób mogą być dla nas źródłem cennych informacji. Możemy również poszukać informacji w internecie. Klienci bardzo często dzielą się swoimi doświadczeniami na tematycznych forach internetowych. Ważne jest, by wybrać taki salon, który należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. W trakcie samej wizyty warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • Rozmowa z optykiem- na początku wizyty specjalista powinien zadać nam szereg pytań po to, by jak najlepiej dobrać nam odpowiednie okulary.
 • Dobór szkieł i opraw- czyli najważniejsza część wizyty z punktu widzenia klienta, kiedy to optyk może zaproponować nam dodatkowe rozwiązania oraz pomaga podjąć decyzję w sprawie wyglądu oprawki.
 • Instrukcje końcowe- dobry optyk nie wypuści nas z salonu, nie omawiając wcześniej szczegółowo sposobu, w jaki dbać o okulary, by jak najdłużej nam służyły.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Salon optyczny, a jakość usług

Przy wyborze salonu optycznego, istotne jest zapoznanie się z usługami, z jakich możemy w nim skorzystać. Najprościej wejść na stronę internetową kilku salonów i porównać ich ofertę. Pamiętajmy, że tylko usługi najwyższej jakości dadzą nam gwarancję pełnego zadowolenia z przyszłych okularów. Wśród najważniejszych usług i produktów wymienić należy:

 • Badanie wzroku- przeprowadzone przez okulistę, jeśli ten pracuje w salonie, lub najbardziej popularne badanie optometryczne.
 • Okulary progresywne- jeśli borykamy się z więcej niż jedną wadą wzroku, są one świetnym rozwiązaniem.
 • Okulary korekcyjne- czyli najpopularniejszy sposób korekcji wad wzroku.
 • Okulary do dali- umożliwiające ostre widzenie tego, co znajduje się w oddali.
 • Okulary do czytania- Konieczne dla wszystkich, którzy odczuwają dyskomfort podczas czytania.
 • Okulary przeciwsłoneczne- u optyka możemy zakupić okulary dobrej jakości z filtrem UVA i UVB.
 • Okulary do pracy przy komputerze- jeśli spędzamy przed komputerem większą część dnia, konieczne będzie używanie okularów z powłoką BLUE/LED. Pozwalają one również na wyostrzenie obrazu na ekranie.
 • Soczewki kontaktowe- bardzo dobrze sprawdzą się podczas uprawiania sportu, lub u osób, które często zapominają o tradycyjnych okularach.

Gdzie kupić dobre okulary w Zielonej Górze?

Szukając dobrego salonu optycznego w Zielonej Górze, najlepiej wziąć pod uwagę te, które przynależą do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Optyk rzemieślnik pracujący w takim salonie ma odpowiednie kwalifikacje i wykształcenie kierunkowe. Praca jest dla niego pasją, co przekłada się na wysoką jakość usług, które świadczy.  

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!