fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Piotrkowie Trybunalskim

Około 90% osób w Polsce między 18 a 65 rokiem życia ma problemy ze wzrokiem. O tym, że coś jest nie tak, dowiadujemy się zazwyczaj zbyt późno. Nie mamy w zwyczaju chodzić na kontrolne badania do okulisty, a szkoda. Im wcześniej wykryta wada, tym łatwiej można sobie z nią poradzić. Najlepszą metodą korekcji wad wzroku jest noszenie okularów korekcyjnych. Powinny być zawsze dobrej jakości, wykonane przez specjalistę. Pracują oni w zakładach zrzeszonych w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej, co jest gwarancją usług na wysokim poziomie.

Czym się wyróżnia dobry salon optyczny?

W sytuacji, kiedy musimy zdecydować się na wizytę w konkretnym salonie optycznym, warto przemyśleć decyzję dwa razy i być świadomym klientem. Zanim polecimy optykowi wykonanie okularów, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by nie żałować później swojej decyzji. Przede wszystkim sprawdźmy, jak wygląda wnętrze salonu, czy jest czyste i zadbane oraz, czy panuje w nim porządek. W szanującym się salonie powinien być duży wybór różnego rodzaju opraw oraz mnogość modeli. Wykonaniem oraz doborem okularów powinien zajmować się optyk rzemieślnik, czyli osoba, która posiada dyplom potwierdzający jego wykształcenie. Jeśli trafimy na fachowca, zada nam on szereg pytań na temat naszego codziennego życia, pracy, jaką wykonujemy czy indywidualnych preferencji. Wszystko po to, by dobrać nam odpowiednie okulary, zaproponować rozwiązania dodatkowe takie jak na przykład powłoki uszlachetniające. Przy odbiorze okularów wyjaśni nam szczegółowo, jak o nie dbać. Podpowie również, jak dbać o nasz wzrok, by wada się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Oferta salonu optycznego - co trzeba o niej wiedzieć?

Musimy mieć świadomość, że nie każdy optyk jest godny polecenia. Dlatego warto zawsze poszukać informacji o konkretnym salonie na własną rękę w internecie lub pytając osób noszących okulary wśród rodziny czy znajomych. Warto również zwrócić uwagę, czy w salonie są dostępne poniższe usługi i produkty:

  • Badanie wzroku – zazwyczaj możemy liczyć na optometryczne badanie.
  • Okulary korekcyjne – ich noszenie to najlepsza znana metoda korekcji wad wzroku.
  • Okulary progresywne – dzięki zastosowaniu soczewki wieloogniskowej, możliwe jest jednoczesne korygowanie prezbiopii i innych zaburzeń refrakcji.
  • Okulary do dali – noszone przy wystąpieniu problemów z niewyraźnym widzeniem przedmiotów znajdujących się w oddali.
  • Okulary do czytania – przeznaczone dla osób, które podczas czytania zmagają się z efektem “zbyt krótkich rąk:. Pomocne również podczas wykonywania precyzyjnych prac z bliska.
  • Okulary do pracy przy komputerze – dzięki zastosowaniu powłok BLUE/LED, z powodzeniem chronią nasze oczy przed działaniem szkodliwego promieniowania niebieskiego. Mogą też wyostrzać obraz na ekranie monitora, jeśli mamy z tym problem.
  • Soczewki kontaktowe – świetnie sprawdzają się jako alternatywa dla zwykłych okularów u osób, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą z tych okularów korzystać w danej chwili.

Który salon optyczny wybrać?

Choć wybór salonu optycznego w Piotrkowie Trybunalskim nie jest łatwy, to biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, nie powinniśmy mieć z nim problemu. Jeśli salon jest zrzeszony w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej, oznacza to, że trafiliśmy w dobre miejsce. Nasze okulary zostaną wykonane z najwyższą starannością, zgodnie ze sztuką zawodową, przez wykształconą osobę, czyli optyka rzemieślnika.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!