fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Toruniu

Większość z nas na pewnym etapie życia musi sięgnąć po okulary, czy chodzi o okulary korekcyjne, okulary do czytania, czy przeciwsłoneczne. Skoro więc jest to tak popularne i ważne akcesorium, warto ze szczególną starannością wybrać miejsce, w którym nabędziemy okulary. Podpowiadamy, czym kierować się, wybierając salon optyczny w Toruniu.

Czym powinien wyróżniać się dobry salon optyczny?

Na pewno warto zapoznać się z ofertami różnych salonów optycznych. Większość salonów ma własną stronę internetową, na której znajdziemy potrzebne informacje. Można również zapytać o opinię na temat konkretnego salonu, korzystając z forów internetowych. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać wizyta u optyka:

 • Pierwsze wrażenie- przed wizytą można zadzwonić do salonu i na podstawie rozmowy z optykiem możemy już wyrobić sobie o nim jakieś zdanie. Sam salon powinien być czysty i zadbany, abyśmy czuli się w nim komfortowo.
 • Wywiad- należy zwrócić uwagę na to, czy optyk ma dla nas czas, czy potrafi z cierpliwością odpowiedzieć na nasze pytania. Sam powinien poświęcić dużo czasu na zebranie ważnych informacji np. na temat naszego stylu życia oraz preferencji związanych z wyglądem wymarzonych okularów.
 • Dobór soczewek i opraw- optyk nie tylko dobiera soczewki do wady wzroku. Dzięki wcześniej przeprowadzonemu wywiadowi może zaproponować indywidualne rozwiązania np. szkła progresywne. Optyk rzemieślnik ma również duże doświadczenie w doborze opraw do kształtu twarzy i trybu życia.
 • Dodatkowe usługi- oprócz soczewek i okularów, w salonie powinniśmy mieć możliwość zaopatrzenia się w podstawowe akcesoria tj.:środki do pielęgnacji okularów czy etui zabezpieczające przed uszkodzeniem.
 • Dokładne wskazówki- na końcu wizyty optyk szczegółowo powinien wyjaśnić nam jak dbać o okulary, by służyły nam jak najdłużej.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Najważniejsze usługi salonów optycznych

Przede wszystkim powinniśmy zweryfikować pracownika salonu, pod kątem jego kwalifikacji. Jakość oferowanych usług jest uzależniona od kompetencji optyka. Przed wizytą warto dowiedzieć się, czy w zakładzie jest specjalistyczny sprzęt gwarantujący precyzyjne pomiary. Decydując się na konkretny salon optyczny w Toruniu, należy zwrócić uwagę czy dostępne są wymienione niżej usługi:

 • Diagnoza problemów ze wzrokiem, czyli kompleksowe badanie wzroku, bądź badanie pod kątem medycznym, jeśli z salonem współpracuje okulista.
 • Okulary progresywne- wybierane najczęściej przez osoby cierpiące na prezbiopię oraz inne zaburzenia akomodacji.
 • Okulary do czytania- pomimo dostępności gotowych okularów  do czytania w aptekach, supermarketach, czy drogeriach, należy nabyć je w dobrym salonie optycznym, co zapewni nam bezpieczeństwo i komfort użytkowania.
 • Okulary do pracy przy komputerze- mają za zadanie ograniczyć szkodliwy wpływ światła niebieskiego emitowanego z różnych ekranów, dzięki powłoce BLUE/LED.
 • Okulary przeciwsłoneczne- chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB.
 • Soczewki kontaktowe- zyskujące coraz większą popularność, ze względu na komfort użytkowania, szczególnie dla osób aktywnie spędzających czas.

Gdzie kupić okulary?

Przede wszystkim salon optyczny powinien być zrzeszony w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Zakłady w niej zrzeszone spełniają najwyższe standardy usług tj.: specjalistyczne wyposażenie, odpowiednie kwalifikacje kadry oraz wysoka jakość świadczonych usług. Obojętnie który ze zrzeszonych salonów optycznych w Toruniu wybierzemy, będziemy mieć gwarancję wykonania okularów zgodnie ze sztuką zawodową.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!