fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Świdniku

Mając na uwadze fakt, że na pewnym etapie życia zdecydowana większość ludzi musi skorzystać z usług optyka, warto zastanowić się nad wyborem najlepszego salonu optycznego. Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ salonów jest mnóstwo i bardzo często różnią się między sobą jakością usług. Żebyśmy w pełni byli zadowoleni z nowych okularów, powinniśmy w sposób przemyślany podejść do wyboru salonu optycznego w Świdniku.

Na co zwrócić uwagę przed i w trakcie wizyty

Jak już wiadomo, wybór odpowiedniego salonu jest kluczowy. Jednak nie zawsze mamy taką wiedzę, który z salonów jest najlepszy, albo jak wytypować te godne uwagi. Szczególnie osoby idące do optyka po raz pierwszy mogą czuć się zagubione. Dobrym rozwiązaniem na samym początku poszukiwań będzie znalezienie tych salonów, które zrzeszone są w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej, a niżej odpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na konkretny salon:

 • Wnętrze salonu- powinno być czyste, przestronne, a my powinniśmy się w nim czuć dobrze.
 • Wywiad- optyk szczegółowo powinien nas wypytać o takie sprawy jak: typowy dzień z naszego życia, na czym polega nasza praca, jakie okulary najbardziej nam się podobają, czy jaki posiadamy charakter. To wszystko decydująco wpływa na ostateczny wygląd przyszłych okularów.
 • Instrukcja- każda wizyta powinna zakończyć się szczegółowymi instrukcjami w zakresie dbania o okulary, a także o nasz wzrok.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Usługi oferowane w salonach w Świdniku

W procesie wyboru odpowiedniego salonu ważne jest również zapoznanie się z jego ofertą. Możemy to zrobić na kilka sposobów. Najprościej jest przeanalizować ofertę znajdującą się na stronie internetowej.  Możemy też zadać pytanie dotyczące konkretnego salonu i jego usług na forum internetowym lub skorzystać z doświadczenia rodziny, lub znajomych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze usługi, które muszą znaleźć się w ofercie salonu optycznego:

 • Badanie wzroku- jeśli salon zatrudnia okulistę, możemy liczyć na badanie pod kątem medycznym, jeśli nie, optyk podda nas badaniu optometrycznemu. 
 • Okulary progresywne- bardzo popularne ze względu na swoją “uniwersalność” przy korygowaniu wad wzroku.
 • Okulary korekcyjne- służące do korekcji wad wzroku.
 • Okulary do dali- pomagające rozwiązać problem słabego widzenia przedmiotów odległych.
 • Okulary do czytania-  dla osób mierzących się z problemem “za krótkich rąk” i pomagające w precyzyjnej pracy z bliska.
 • Okulary do pracy przy komputerze- posiadające powłokę LED/BLUE, która chroni nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania niebieskiego, a także jeśli istnieje taka potrzeba, wyostrzają obraz na monitorze.
 • Okulary przeciwsłoneczne- których zakup jedynie u optyka jest gwarancją ich jakości.
 • Soczewki kontaktowe- polecane w szczególności sportowcom, lub tym, którzy nie lubią pamiętać o okularach.

Gdzie kupić dobre okulary?

Wybierając salon optyczny w Świdniku, warto sprawdzić, czy należy on do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Zrzeszeni w nim optycy są doświadczonymi ekspertami, dla których optyka jest pasją. Optyk rzemieślnik ma odpowiednie wykształcenie, co przekłada się na jakość usług. Wybierając salon należący do KRIO zyskujemy pewność, że zakupione okulary będą nam służyły długi czas.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!