fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Warszawie

Jeśli chodzi o salony optyczne w Warszawie, to śmiało można powiedzieć, że jest w czym wybierać. Z jednej strony powinno to cieszyć, jednak przeciętny klient, nieznający się na optyce może czuć się zagubiony, stając przed wyborem dobrego salonu optycznego. Tym bardziej że chodzi o wzrok, o który w szczególności trzeba zadbać. Warto znaleźć salon optyczny w Warszawie, który sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom.

Po czym poznać profesjonalnego optyka?

Przede wszystkim należy zapoznać się z ofertą salonu oraz sprawdzić, czy w danym salonie pracuje optyk z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą. Nie w każdym salonie pracują osoby mogące pochwalić się wykształceniem w tym kierunku. Należy szukać optyków rzemieślników, posiadających poświadczenie swoich kwalifikacji w postaci dyplomów mistrza, technika lub czeladnika. Podpowiadamy, jak powinna przebiegać wizyta:

  • Optyk powinien mieć dla nas tyle czasu, żebyśmy poczuli się usatysfakcjonowani. Powinien przeprowadzić dokładny wywiad, zapytać o nasze preferencje, tryb życia oraz ewentualne ograniczenia..
  • Optyk powinien dobrać ze szczególną starannością odpowiednie soczewki oraz oprawki. Jest to jeden z ważniejszych etapów naszej wizyty.
  • Na koniec powinniśmy otrzymać wszelkie informacje o sposobie postępowania z okularami lub soczewkami kontaktowymi. Jak o nie dbać, aby jak najdłużej nam służyły.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Na jakie usługi zwrócić uwagę?

Dla współczesnego klienta ważna jest możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu i najlepiej w ciągu jednej lub dwóch wizyt. Wybierając salon optyczny w Warszawie, warto najpierw zorientować się, z jakich usług możemy skorzystać na miejscu. Obecnie większość salonów ma własną stronę internetową, gdzie możemy znaleźć potrzebne informacje. W dobrym salonie powinniśmy mieć możliwość skorzystania z następujących usług:

  • Badanie ostrości wzroku wykonywane przez specjalistę. Część salonów współpracuje z okulistami, wtedy możemy liczyć również na badania pod kątem medycznym, czyli czy występują jakiekolwiek zmiany lub choroby w oku.
  • Okulary korekcyjne- czyli kompleksowa usługa doboru odpowiednich soczewek, opraw i dodatkowych powłok.
  • Okulary przeciwsłoneczne- należy wystrzegać się zakupu tych okularów w przypadkowych miejscach, jedynie dobry salon optyczny jest w stanie zaoferować nam produkt faktycznie chroniący oczy.
  • Okulary do czytania- dla osób po około 40 roku życia, u których zmniejszyła się zdolność akomodacji.
  • Okulary do pracy przy komputerze- w przypadku osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem, warto zakupić okulary chroniące oczy przed światłem niebieskim.

Gdzie udać się po okulary?

Stojąc przed wyborem salonu optycznego, powinniśmy zwrócić uwagę na kompetencje optyka. Nie każda osoba pracująca w salonie optycznym jest specjalistą w tej dziedzinie. Warto poszukać salonu, w którym pracuje optyk rzemieślnik, a salon zrzeszony jest w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Optycy w niej zrzeszeni posiadają odpowiednie wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe pozwalające na zaoferowanie usług najwyższej jakości.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!