fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Katowicach

Zanim zdecydujemy się na konkretny model okularów, najpierw czeka nas wybór odpowiedniego salonu optycznego. Wybór ten powinien być dobrze przemyślany, ponieważ nowe okulary najczęściej służą nam przez kilka lat, więc nie ma tu miejsca na przypadkowość. Okulary powinny być wykonane przez fachowca, optyka rzemieślnika, który przy doborze, zwróci uwagę na wszystkie ważne dla nas aspekty. Na szczęście w Katowicach istnieje kilka dobrych salonów optycznych godnych uwagi.

Jak rozpoznać dobrego optyka?

Idąc do salonu optycznego, szczególnie przy zakupie pierwszych okularów, nie zawsze wiemy, jak powinna przebiegać wizyta. Uwagę powinniśmy zwrócić w szczególności na:

  • Dokładny wywiad przeprowadzony przez dyplomowanego optyka, w którym zapyta nas o ważne dla nas aspekty w wyglądzie przyszłych okularów, nasz styl życia, o choroby nasze i naszych bliskich.
  • Fachowy dobór okularów: czyli odpowiednie soczewki do naszej wady wzroku, możemy sobie zażyczyć specjalne powłoki uszlachetniające oraz dobór oprawek do kształtu twarzy, oraz naszych wyobrażeń.
  • Instrukcję postępowania z okularami, czyli dokładne opisanie przez optyka tego, w jaki sposób o okulary trzeba dbać, aby długo nam służyły.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Na jakie usługi możemy liczyć u optyka?

Usługi optyczne w salonie powinny być kompleksowe. Większość salonów optycznych w Katowicach posiada swoją stronę internetową, z której możemy dowiedzieć się, jakie usługi oferuje dany salon. Jeśli nie możemy zdecydować się na konkretnego optyka, warto poszukać informacji na forach internetowych, gdzie często możemy znaleźć interesujące nas opinie na temat konkretnego salonu optycznego w danym mieście i jakości jego usług. Wśród najczęściej proponowanych usług wymienić można:

  • Badanie wzroku- czyli kompleksowe zbadanie oczu oraz wybór odpowiednich szkieł.
  • Dobór odpowiednich soczewek- optyk rzemieślnik bierze pod uwagę to, do czego przeznaczone będą okulary. Mogą to być m.in.: okulary do dali, okulary do czytania, okulary progresywne czy okulary do pracy przy komputerze.
  • Dobór opraw. Obecnie jest tak duży wybór wśród oprawek, że często nie wiemy, na które się zdecydować. Warto udać się do salonu, w którym pracuje optyk rzemieślnik. Ma on odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby nakierować nas na odpowiedni wybór.
  • Dobór specjalnych szkieł i powłok, zgodnie z życzeniami klienta, np. cienkie szkła bez względu na ilość dioptrii i standardową grubość soczewek.
  • Wybór szkieł kontaktowych, które ciągle zyskują na popularności, szczególnie wśród osób kochających sport

Do kogo udać się w Katowicach

Jak już zostało wcześniej wspomniane, wybór optyka nie może być przypadkowy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą salonów optycznych zrzeszonych w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej.  Wybierając zrzeszony salon optyczny, mamy pewność, że powierzamy się w ręce specjalistów w dziedzinie optyki. Są oni najczęściej mistrzami lub czeladnikami, którzy posiadają wieloletnią praktykę i doświadczenie w swoim zawodzie.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!