fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Tarnowskich Górach

O wzrok warto dbać od samego początku, profilaktycznie odwiedzając raz na jakiś czas okulistę oraz przestrzegając pewnych zasad. Odpowiednia dieta, racjonalne korzystanie z komputera i innych urządzeń czy aktywność na świeżym powietrzu są niezwykle pomocne w profilaktyce, niestety nie zawsze w 100% jesteśmy w stanie uchronić się przed chorobami oczu. Jeśli zauważymy pierwsze symptomy pogarszającego się wzroku, zapewne czeka nas rychła wizyta u okulisty. Mając w rękach receptę na okulary, bardzo istotną sprawą jest wybranie odpowiedniego salonu optycznego, gdzie optyk fachowo wykona dla nas okulary. Warto wybrać taki zakład, który zrzeszony jest w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej, co zagwarantuje nam otrzymanie dobrego i komfortowego widzenia.

O czym powinniśmy pamiętać wybierając optyka

Optyk to zawód ściśle związany z medycyną, dlatego ważne jest, by ufać osobie, do której udamy się po okulary. W miarę możliwości powinniśmy już zawsze korzystać z usług tego samego salonu optycznego, ponieważ w procesie doboru okularów bardzo istotne jest dokładne poznanie pacjenta. Decyzji o wyborze optyka nigdy nie podejmujmy pochopnie i bez zastanowienia, a żeby ją podjąć warto mieć na uwadze kilka kwestii:

  • Dobry salon rozpoznamy po czystym i schludnym wnętrzu.
  • Optyk z prawdziwego zdarzenia poświęci dużo czasu na pytania, które pozwolą mu nas poznać, aby idealnie dobrać okulary.
  • W salonie powinien być także bogaty wybór opraw i innych akcesoriów, takich jak etui, pudełka na soczewki kontaktowe i środki pielęgnacyjne.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Co powinna zawierać oferta salonu optycznego?

Mając na oku kilka salonów optycznych, warto się przyjrzeć ich ofercie. Możemy zajrzeć na ich strony internetowe, bądź poszukać informacji na forach internetowych, gdzie inni często dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem. Salon godny uwagi zaoferuje między innymi:

  • Badanie wzroku – najczęściej jest to badanie optometryczne. Ewentualnie jeśli w salonie pracuje okulista, możemy wykonać również badanie pod kątem chorób oczu.
  • Okulary korekcyjne – służą do korekcji wrodzonych lub nabytych wad wzroku.
  • Okulary progresywne – służące do korekcji prezbiopii, a także innych zaburzeń refrakcji.
  • Okulary do dali – dla osób, które mają problemy z widzeniem przedmiotów znajdujących się w oddali.
  • Okulary do czytania – poprawiają komfort widzenia tekstów oraz precyzyjnych prac z bliska.
  • Okulary do pracy przy komputerze – posiadają specjalne powłoki hamujące szkodliwe promieniowanie niebieskie, mogą również służyć do wyostrzania tekstu na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe – przydatne dla osób lubiących aktywność oraz dla tych, którzy często zapominają o zwykłych okularach.

W jakim salonie kupić dobre okulary?

Mając na uwadze powyższe, sprawa ze znalezieniem odpowiedniego salonu optycznego w Tarnowskich Górach, nie wydaje się już tak trudna. Ważne, aby optyk, który wybraliśmy znalazł się na liście zakładów należących do KRIO.  Zrzeszają oni specjalistów w dziedzinie optyki. Są to czeladnicy i mistrzowie w zawodzie optyka okularowego. Mają oni wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę potrzebną do jak najlepszego wykonania i dobrania okularów dla swoich pacjentów.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!