fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Chełmie

Salon optyczny, optyk w Chełmie O narząd wzroku należy dbać w każdym wieku. Oczy są podatne na działanie różnych niekorzystnych czynników, które zależne są od naszego trybu życia czy pracy jaką wykonujemy. Na inne aspekty powinno się zwracać uwagę u dzieci, a inaczej o oczy musi dbać osoba dorosła oraz w podeszłym wieku. Niewątpliwie jednak istnieją sposoby zadbania o nasz wzrok, z których powinni korzystać wszyscy, a jeśli zajdzie potrzeba noszenia okularów, powinniśmy wiedzieć, do którego salonu optycznego w Chełmie się udać. Warto zwrócić uwagę, czy dany salon widnieje na liście zakładów optycznych zrzeszonych w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej.

Jak prawidłowo dbać o oczy?

Aby jak najdłużej cieszyć się dobrym wzrokiem, należy pamiętać o kilkuważnych kwestiach:

 • Co najmniej raz na 2 lata powinniśmy skontrolować nasze oczy u okulisty.
 • Nie należy przesadzać z ilością czasu spędzanego przed komputerem, telewizorem czy smartfonem.
 • Warto zadbać o odpowiednio skomponowaną dietę, bogatą w substancje wspomagające prawidłowe widzenie.
 • Należy często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, a najlepiej jeśli będziemy często wychodzić na świeże powietrze.
 • Robienie częstych przerw podczas pracy przy komputerze również jest bardzo wskazane.

Jeśli mimo wszystko podczas wizyty kontrolnej u okulisty dowiemy się, że konieczne będzie noszenie okularów, warto wybrać salon optyczny z prawdziwego zdarzenia.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze optyka?

Warto wziąć pod uwagę wizytę w salonie, w którym pracuje optyk rzemieślnik. Jest to osoba o wykształceniu kierunkowym, potwierdzonym dyplomem czeladnika lub mistrza. Ma ona doświadczenie w wykonywaniu soczewek okularowych oraz doborze oprawek, które będą idealnie pasowały do naszej osobowości. 

Musimy również zapoznać się z ofertą usług, na jakie możemy w danym salonie liczyć. Wystarczy, że skorzystamy z internetu i odwiedzimy stronę salonu optycznego. Ważne jest, by oferował on poniższe usług oraz produkty:

 • Badanie wzroku- podstawowe badanie ostrości widzenia pod kątem okularów nazywamy inaczej optometrycznym. Okulary korekcyjne- korygują wady wzroku i zapobiegają ich pogłębianiu. 
 • Okulary do dali- nadające się zarówno dla osób cierpiących na krótkowzroczność jak i na nadwzroczność.
 • Okulary do czytania- jedne z najczęściej kupowanych okularów, mające poprawić komfort czytania i precyzyjnej pracy z bliskich odległości.
 • Okulary do pracy przy komputerze- aby spełniały swoje zadanie, muszą posiadać wysokiej jakości powłokę BLUE/LED, która chroni nasze oczy przed promieniowaniem niebieskim. Jeśli zajdzie potrzeba, wyostrzą również obraz na monitorze.
 • Okulary progresywne- ich rosnąca popularność spowodowana jest możliwością korekcji prezbiopii i innych zaburzeń refrakcji.
 • Soczewki kontaktowe- mogące być zamiennikiem lub uzupełnieniem zwykłych okularów.

Do którego salonu wybrać się po okulary w Chełmie?

Przy wyborze salonu powinniśmy zawsze kierować się rozsądkiem, pamiętając, że nie każdy salon zaoferuje nam usługi na wysokim poziomie. Wśród salonów optycznych w Chełmie powinniśmy szukać takich, które należą do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Salony członkowskie KRIO wyposażone są w specjalistyczny sprzęt. W takim zakładzie pracuje wykwalifikowany optyk rzemieślnik, który posiada odpowiednie umiejętności z zakresu wykonania soczewek, doboru opraw oraz ewentualnych napraw okularów w przyszłości.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!