fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Bytomiu

Coraz więcej osób na świecie ma mniejsze lub większe problemy ze wzrokiem. Szacuje się, że jest ich około 90%. Znaczna większość przynajmniej raz w życiu odwiedziła salon optyczny. Ze względu na tak dużą ilość pacjentów, liczba optyków cały czas rośnie, dlatego też często mamy problem z wyborem dobrego salonu optycznego, który będzie mógł spełnić nasze oczekiwania względem wymarzonych okularów. Dlatego też podpowiadamy, jak wybrać dobry salon optyczny w Bytomiu.

Wykształcony optyk to podstawa

Należy podkreślić, że nie każda osoba pracująca w salonie optycznym jest specjalistą w dziedzinie optyki, dlatego warto poszukać takiego zakładu, w którym spotkamy optyka rzemieślnika, posiadającego dyplom mistrzowski lub czeladniczy. Tacy specjaliści pracują w zakładach, które należą do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.  Podczas wizyty u takiego optyka możemy liczyć na:

 • Odpowiednią ilość czasu, który poświęci nam specjalista. Zapyta o istotne rzeczy z naszego życia oraz te dotyczące naszego zdrowia, aby móc jak najlepiej dobrać nam okulary.
 • Dobór soczewek okularowych i opraw- bardzo ważna część wizyty dla każdego klienta. To właśnie na tym etapie optyk wykona idealne szkła i dobierze do nich oprawki w taki sposób, żeby jak najlepiej pasowały do naszego wyglądu i osobowości.
 • Szczegółową instrukcję- po wizycie nie powinniśmy mieć najmniejszych wątpliwości jak dbać o okulary i nasz wzrok.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze optyka?

Obecnie większość salonów optycznych posiada swoją stronę internetową, dzięki czemu w prosty sposób możemy zapoznać się z ofertą poszczególnych zakładów. Jeśli mamy problem z podjęciem decyzji odnośnie wyboru salonu, warto zasięgnąć informacji i skorzystać z doświadczenia znajomych lub kogoś z rodziny. Istnieje duża szansa, że podpowiedzą coś istotnego. Bez względu na to, czego się dowiemy, należy zwrócić uwagę, czy salon optyczny oferuje:

 • Badanie wzroku – optometryczne wykonywane pod kątem okularów lub jeśli salon zatrudnia okulistę – badanie pod kątem medycznym.
 • Okulary korekcyjne – najbardziej popularna metoda korekcji wad wzroku.
 • Okulary progresywne- bardzo dobrze sprawdzają się u osób cierpiących na starczowzroczność oraz inne zaburzenia refrakcji.
 • Soczewki kontaktowe – szeroki wybór różnego rodzaju soczewek sprawia, że są coraz częściej wybierane przez osoby, które nie lubią pamiętać o okularach oraz przez aktywnie spędzających czas.
 • Okulary do dali – dla osób z problemem słabego widzenia na odległość.
 • Okulary do czytania- dla wszystkich osób zmagających się z efektem “za krótkich rąk” podczas czytania.
 • Okulary przeciwsłoneczne – dostępne u optyka, posiadają specjalne filtry chroniące przez szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.
 • Okulary do pracy przy komputerze- powinny być wyposażone w powłokę BLUE/LED, która chroni przed promieniowaniem niebieskim emitowanym przez różne ekrany, a w razie potrzeby wyostrzają także obraz na monitorze.

Do jakiego salonu się udać w Bytomiu?

Najlepiej zwrócić uwagę na to czy wybrany przez nas salon optyczny w Bytomiu należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej, organizacji, która zrzesza najlepszych i najbardziej doświadczonych optyków rzemieślników w kraju. Dzięki temu zyskamy pewność, że pracujący w salonie optyk jest osobą wykwalifikowaną, która wykona nasze okulary z pełną starannością, zgodnie ze sztuką zawodową.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!