fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Lublinie

W Polsce istnieje ponad 4500 salonów optycznych. W każdym większym mieście jest kilkunastu optyków. Cieszyć powinien fakt, że jest w czym wybierać, jednak często nie mamy takiej wiedzy, który salon jest najlepszy i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Wybór optyka powinien być dobrze przemyślany, na szczęście wśród salonów optycznych w Lublinie znajdziemy te szczególnie polecane o wysokim standardzie usług.

Jakie cechy powinien mieć dobry optyk?

Przede wszystkim powinniśmy szukać osób wykształconych i wykwalifikowanych, posiadających dyplom mistrza lub czeladnika. Wchodząc do salonu, warto zwrócić uwagę na:

 • Wnętrze salonu- czy jest komfortowe, czyste, czy nam się podoba i chcemy spędzić w nim najbliższą godzinę lub dwie.
 • Czas poświęcony nam przez optyka- czy ma dla nas czas, czy zadaje dużo pytań, czy nas słucha, czy wszystko szczegółowo wyjaśnia.
 • Dobór soczewek, oprawek- czyli odpowiednie dopasowanie soczewek do wady, znalezienie odpowiednich oprawek, które będą pasowały do kształtu twarzy, trybu życia.
 • Dokładne instrukcje- czy optyk wyjaśni nam jak dbać o okulary, jak je czyścić, żeby długo nam służyły.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Co może zaoferować salon optyczny?

Z usług optyka codziennie korzystają miliony ludzi. Najczęściej idziemy do salonu zakupić okulary lub soczewki kontaktowe, jednak to nie wszystko, na co możemy liczyć. Obecnie optycy kompleksowo podchodzą do proponowanych usług, tak aby wszystko można było załatwić w jednym miejscu:

 • Badanie ostrości wzroku pod kątem okularów przez specjalistę. Jeżeli u danego optyka rzemieślnika przyjmuje również okulista, możemy zazwyczaj dodatkowo wykonać badania pod kątem medycznym, czyli występowania zmian i chorób w oku.
 • Okulary przeciwsłoneczne- pamiętajmy, że warto je nabyć u optyka, a nie w centrum handlowym, ponieważ takie okulary nie stanowią żadnej ochrony dla oczu.
 • Okulary do dali- dla osób, które mają problem z widzeniem na odległość.
 • Okulary do czytania- dla wszystkich, których dopadł efekt “za krótkich rąk”, czyli jeśli nie widzimy dobrze tego co czytamy.
 • Okulary do pracy przy komputerze- osoby, które dużo czasu spędzają przy komputerze, powinny zaopatrzyć się w okulary chroniące oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania niebieskiego.
 • Okulary progresywne- służące do korekcji prezbiopii oraz innych zaburzeń akomodacji.
 • Soczewki kontaktowe- świetne rozwiązanie dla osób aktywnych.

Gdzie kupić okulary?

Przed wyborem salonu optycznego, warto dowiedzieć się, który z salonów należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Korzystając z usług takich optyków, mamy pewność, że podczas składania zamówienia, jego realizacji oraz eksploatacji okularów, jesteśmy pod profesjonalną opieką optyka rzemieślnika, czyli osoby z odpowiednim wykształceniem. Pamiętajmy, że prawidłowo wykonane okulary są gwarantem bezpieczeństwa naszego widzenia.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!