fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Słupsku

Na całym świecie coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem. Najczęściej zbyt późno reagujemy na pojawiające się problemy. Jeśli należymy do tego grona, to prędzej czy później będziemy musieli odwiedzić jakiegoś optyka. Chociaż salonów optycznych w Słupsku jest sporo, to wybierając ten konkretny, musimy mieć się na baczności. Nie każdy jest godny polecenia i nie wszędzie spotkamy specjalistę. Przed podjęciem decyzji warto zorientować się, który salon należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Dlaczego? I na co jeszcze zwrócić uwagę, postaramy się wyjaśnić poniżej.

Jak rozpoznać dobrego optyka?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na kilka istotnych spraw, które zadecydują o tym, z jakim salonem mamy do czynienia. Musimy pamiętać, że tylko okulary dobrej jakości będą prawidłowo korygować naszą wadę. Idąc do optyka, musimy wziąć pod uwagę:

  • Wnętrze salonu – czy wchodząc do salonu, podoba nam się to, co widzimy? Czy nie widać bałaganu, a oprawy są porządnie poukładane na ekspozytorach? Jeśli tak, to punkt dla salonu.
  • Czas, jaki poświęca nam optyk – mówiąc ogólnie, powinien on mieć dla nas dużo czasu, w ciągu którego musi nas jak najlepiej poznać. Sam wygląd okularów jest bardzo ważny, ale pamiętajmy, że to w czym ktoś wygląda dobrze, nie oznacza, że i my tak będziemy wyglądać. Okularów nie kupuje się pod wpływem impulsu, a optyk jest również od tego, by jak najlepiej nam doradzić.
  • Odbierając gotowe okulary, powinniśmy otrzymać szczegółowe wskazówki na temat dbania o okulary i jak się z nimi obchodzić.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Oferta salonu optycznego - co powinna zawierać?

Dawniej salon optyczny kojarzono z miejscem, gdzie zrealizujemy receptę na okulary korekcyjne. Obecnie podejście to bardzo się zmieniło, tak samo jak salony. Oprócz możliwości kupna okularów korekcyjnych możemy zakupić markowe oprawy, okulary przeciwsłoneczne, soczewki kontaktowe oraz szereg różnego rodzaju akcesoriów. Tam, gdzie spotkamy optyka rzemieślnika, możemy również liczyć na usługę naprawy okularów. W dobrym, szanującym się salonie załatwimy właściwie wszystko, dlatego przed wizytą warto sprawdzić, które z salonów optycznych oferują poniższe usługi i produkty:

  • Badanie wzroku – najpopularniejsze badanie, na które możemy liczyć w salonie to optometryczne badanie wzroku.
  • Okulary korekcyjne – służą do korygowania wad wzroku i poprawy jakości widzenia.
  • Okulary progresywne – dzieki nim, można zrezygnować z konieczności używania dwóch par okularów korekcyjnych.
  • Okulary do dali – niezastąpione przy problemach z niewyraźnym widzeniem na odległość.
  • Okulary do czytania – dzięki nim wyraźnie widzimy czytany tekst, jak również jesteśmy w stanie wykonywać precyzyjne prace z bliskiej odległości.
  • Okulary do pracy przy komputerze – dzięki powłokom BLUE/LED, nasze oczy są chronione przed działalnością szkodliwego promieniowania niebieskiego. Jeśli mamy takie zalecenie, mogą również wyostrzać obraz na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe – jesli ktoś nie lubi nosić okularów, aktywnie uprawia sport lub często o okularach zapomina, soczewki będą świetnym rozwiązaniem.

Do którego optyka udać się po dobrej jakości okulary?

Dobry salon optyczny to miejsce nowoczesne, ze specjalistycznym sprzętem, fachową obsługą i z indywidualnym podejściem do klienta. Takie zakłady łatwo odszukać, ponieważ większość zrzeszona jest w ogólnopolskiej organizacji o nazwie Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna. Należą do niej salony optyczne, które spełniają najwyższe standardy oferowanych usług. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasze przyszłe okulary wykona profesjonalny optyk rzemieślnik, dla którego optyka jest życiową pasją.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!