fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Łodzi

Narząd wzroku należy do jednego z najważniejszych dla człowieka. Bez niego, życie nie byłoby już takie samo, a osobom, które straciły wzrok bardzo ciężko przystosować się do nowej sytuacji. Jakość naszego wzroku uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Są to wady wrodzone, nieprawidłowy tryb życia i nierzadko również wypadki. Nie ulega wątpliwości, że oczy są bardzo wrażliwe i należy o nie wyjątkowo dbać. Często pojawiające się problemy ze wzrokiem zmuszają nas do zakupu okularów. Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego salonu optycznego w Łodzi, który spełni nasze oczekiwania.

Jak wybrać dobrego optyka?

Przed wizytą u optyka warto zadzwonić do salonu i porozmawiać ze specjalistą. Często po takiej rozmowie jesteśmy w stanie stwierdzić, że trafiliśmy w dobre miejsce. Podczas samej wizyty należy zwrócić uwagę na to czy optyk ma dla nas wystarczającą ilość czasu, czy zadaje pytania dotyczące naszego życia, zdrowia. Dobry optyk rzemieślnik ma odpowiednie wykształcenie pozwalające na wykonanie idealnych okularów. Doradzi nam również w sprawie doboru opraw, pasujących do kształtu naszej twarzy. W internecie możemy sprawdzić które salony zrzeszone są w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej, gdzie pracują optycy z dyplomem.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Oferta dobrego salonu optycznego w Łodzi

Bardzo ważną kwestią jest zapoznanie się z ofertą zakładu optycznego przed wizytą. Możemy to zrobić, odwiedzając stronę internetową optyka lub różne fora internetowe, gdzie inni użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami po wizytach w salonach optycznych. Dobrym wyjściem jest rozpytanie o konkretne salony wśród znajomych oraz rodziny. Niewątpliwie każdy dobry salon powinien mieć w swojej ofercie takie usługi i produkty jak:

  • Badanie wzroku- może to być optometryczne badanie ostrości widzenia pod kątem okularów lub badanie pod kątem medycznym przeprowadzone przez okulistę.
  • Okulary progresywne- dla osób ze starczowzrocznością, które mają również inne zaburzenia refrakcji.
  • Okulary do dali- pozwalają one wyostrzyć widzenie przedmiotów znajdujących się w oddali.
  • Okulary do czytania- dla osób posiadających problemy podczas czytania różnego rodzaju tekstów oraz pomocne przy precyzyjnej pracy z bliska.
  • Okulary do pracy przy komputerze- z powłoką BLUE/LED, która chroni wzrok przed negatywnym wpływem promieniowania niebieskiego, w razie konieczności wyostrzają także obraz na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe- bardzo popularne wśród osób, które uprawiają sport, a także dla tych, które często zapominają o okularach.
  • Okulary korekcyjne- służące do korekcji różnych wad wzroku.

Salon optyczny godny polecenia

Przy wyborze salonu optycznego w Łodzi powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy należy on do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. W salonie zrzeszonym w KRIO możemy liczyć na pomoc wykształconego i doświadczonego optyka rzemieślnika, co potwierdzi jego dyplom czeladniczy i mistrzowski. Kupując tam okulary, mamy pewność, że zostaną one zrobione z najwyższą starannością, zgodnie ze sztuką.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!