fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Siemianowicach Śląskich

Idąc do optyka po okulary, często po swoją pierwszą parę, mamy nadzieję na to, że ktoś nam pomoże przy ich doborze, posłuży dobrą radą i doświadczeniem. Przecież zazwyczaj nie mamy takiej wiedzy, która pozwoliłaby dopasować okulary do naszego wieku, charakteru, trybu życia czy też kształtu twarzy. Dlatego tak istotne jest wybranie salonu optycznego w Siemianowicach Śląskich, w którym otrzymamy należytą pomoc.

Jak rozpoznać fachowca?

Wybór odpowiedniego salonu optycznego nie może być przypadkowy. Okulary, które przyjdzie nam nosić, często będą nam służyły kilka lat, dodatkowo źle dobrane tylko pogorszą nasz wzrok. Dlatego, zanim udamy się z receptą do wybranego zakładu, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • Przynależność do KRIO, czyli Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Jest ona promotorem i gwarantem usług o najwyższej jakości.
 • Pierwsze wrażenie, dotyczące zazwyczaj samego wyglądu pomieszczenia powinno wzbudzać w nas pozytywne odczucia. Wnętrze musi być czyste i zadbane, to miejsce związane z naszym zdrowiem, więc musi spełniać najwyższe standardy w tej kwestii.
 • Odpowiednio duży wybór, który dotyczy zarówno opraw, jak i akcesoriów kupowanych do okularów: chusteczek do czyszczenia, płynów do soczewek czy etui i futerałów.
 • Osoba, która będzie nam doradzała, powinna być optykiem z prawdziwego zdarzenia. Najlepiej jeśli będzie posiadała dyplom potwierdzający wykształcenie czeladnicze lub mistrzowskie. Takie osoby to optycy rzemieślnicy.
 • W dobrym salonie możemy spędzić nawet kilka godzin czasu. Samo przymierzanie opraw to zwykle godzina. Dodatkowo optyk powinien w czasie wizyty dowiedzieć się jak najwięcej o naszym życiu, co pozwoli na fachowy dobór okularów. Modne oprawy, które będą idealnie pasowały do jednej osoby, niekoniecznie sprawdzą się u innej. Dlatego doświadczenie optyka jest tu na wagę złota.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Co powinien oferować nam dobry zakład optyczny?

W obecnych czasach, kiedy wszystkim nam się ciągle spieszy, jeszcze istotniejsza staje się możliwość załatwienia różnych spraw w jednym miejscu. Tak też jest w przypadku okularów, dlatego każdy dobry salon optyczny powinien oferować kompleksowe usługi, bez konieczności jeżdżenia w kilka miejsc w tej samej sprawie. Najistotniejsze z punktu widzenia klienta usługi i produkty to:

 • Badanie wzroku – zazwyczaj będziemy mieli do czynienia z optometrycznym badaniem wzroku, natomiast jeśli  w salonie optycznym przyjmuje również okulista, może on wykonać badanie pod kątem medycznym.
 • Okulary korekcyjne – służące do korekcji wad wzroku.
 • Okulary progresywne – korygują starczowzroczność oraz inne zaburzenia refrakcji.
 • Okulary do dali – pozwalające widzieć ostrzej przedmioty znajdujące się w oddali.
 • Okulary do czytania – ułatwiające czytanie książek oraz małego druku na tabletach czy smartfonach oraz precyzyjnej pracy z bliskich odległości.
 • Okulary do pracy przy komputerze – polecane szczególnie tym, którzy spędzają dużo czasu przed ekranami emitującymi szkodliwe promieniowanie.
 • Soczewki kontaktowe – idealne rozwiązanie dla osób uprawiających sport, jako uzupełnienie lub alternatywa tradycyjnych okularów.

Do kogo zatem udać się po dobrej jakości okulary?

Dobrą praktyką będzie wyszukanie za pośrednictwem internetu salonów optycznych w Siemianowicach Śląskich, które przynależą do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Jest to organizacja zrzeszająca tylko najlepszych i doświadczonych fachowców. Optyk rzemieślnik z takiego zakładu wykona dla nas okulary z najwyższą starannością oraz dobierze oprawy na podstawie dokładnie przeprowadzonego wywiadu. Dzięki temu nosząc nowe okulary, będziemy czuli, że są one naszym dodatkowym atutem, a nie przeszkodą w życiu.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!