fbpx
Title Image

Salon optyczny, Optyk we Wrocławiu

Wybór salonu optycznego jest kluczowy w przypadku zakupu okularów. Nie powinniśmy kierować się przypadkowością w tej kwestii. Najczęściej nowe okulary mają nam służyć co najmniej kilka lat, powinny być dobrej jakości i pasować do naszego stylu, dlatego tak ważny jest wybór rzetelnego fachowca. Wśród salonów optycznych we Wrocławiu są takie, które sprostają naszym wymaganiom.

Fachowy optyk gwarancją jakości

Idąc do optyka, nie zawsze wiemy czego się spodziewać i jak powinna wyglądać fachowa obsługa, szczególnie jeśli wybieramy się do salonu po raz pierwszy. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać wizyta u specjalisty:

  • Na początku szczegółowy wywiad, w którym optyk pozna nasze preferencje, styl życia, zapyta o występowanie u nas chorób przewlekłych jak i u członków naszej rodziny.
  • Następnie optyk rzemieślnik dobierze odpowiednio okulary: soczewki do naszej wady wzroku, oprawki do kształtu twarzy oraz indywidualnych preferencji. 
  • Na końcu powinniśmy zostać dokładnie poinstruowani jak dbać o okulary, aby służyły jak najdłużej.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Jakie usługi są dostępne u optyka we Wrocławiu?

Zazwyczaj usługi świadczone u optyka są kompleksowe. Salony optyczne we Wrocławiu najczęściej posiadają swoje strony internetowe, gdzie możemy dowiedzieć się jaki zakres usług oferują. Źródłem informacji o usługach są również fora internetowe, na których możemy zapytać o opinię oraz sami jej udzielić na temat konkretnego salonu optycznego we Wrocławiu i jakości jego usług. Wśród najpopularniejszych usług możemy wymienić:

  • Diagnoza problemów ze wzrokiem, czyli kompleksowe badanie wzroku.
  • Dobór odpowiednich soczewek do wady wzroku przez optyka rzemieślnika. Wśród nich najpopularniejsze są: okulary progresywne, okulary do dali, okulary do pracy przy komputerze, okulary do czytania.
  • Dobór odpowiednich oprawek, co nie jest łatwe ze względu na ogromną różnorodność kształtów i kolorów. Nieocenioną pomocą jest tu doświadczenie optyka rzemieślnika.
  • Dobór odpowiednich szkieł do opraw z naciskiem na potrzeby klienta, np. szkła, które bez względu na wadę oraz grubość standardową zawsze pozostaną cienkie, co umożliwia dobór każdej oprawki; szkła progresywne zalecane dla osób od 40 roku życia cierpiących na starczowzroczność; wybór odpowiednich powłok.
  • Wybór soczewek kontaktowych coraz popularniejszych w ostatnim czasie, szczególnie polecanych osobom uprawiającym sport.

Do kogo się udać we Wrocławiu?

Zachęcamy do skorzystania z usług salonów optycznych zrzeszonych w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej, w której zrzeszeni są tylko optycy dyplomowani. Daje nam to pewność, że w takim salonie pracuje wykwalifikowany i wykształcony optyk, a nasze okulary zostaną wykonane z pełną starannością zgodnie ze sztuką.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!