fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Kraśniku

Wybór okularów zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie jeśli nie mamy w tym żadnego doświadczenia. Dlatego istotne jest, by oddać się w ręce profesjonalisty z dobrego salonu optycznego, który pomoże nam dopasować okulary do indywidualnych potrzeb. Najkorzystniej będzie poszukać takiego salonu, który jest zrzeszony w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Niżej przedstawiamy jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze optyka oraz salonu optycznego w Kraśniku.

Jak wybrać dobrego optyka?

Optyka wybieramy na lata. Najlepiej jeśli będzie to od początku do końca jeden i ten sam salon, który się nami profesjonalnie zajmie. Już podczas pierwszej rozmowy z optykiem będziemy w stanie stwierdzić, czy jest między nami “chemia”. Bardzo ważną kwestią jest tu zaufanie. Dodatkowo podczas wizyty powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • Pierwsze wrażenie- salon optyczny bardzo często kojarzony jest ze zdrowiem, dlatego też jego wnętrze powinno być czyste, przestronne i zadbane. 
 • Duży wybór oprawek i akcesoriów- w każdym dobrym salonie powinny znaleźć się oprawy dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Nie może zabraknąć okularów przeciwsłonecznych i soczewek kontaktowych oraz wszelkich akcesoriów służących do ich pielęgnacji.
 • Wywiad- czyli szczera rozmowa z optykiem. Im więcej nam zada pytań, im więcej się o nas dowie, tym lepiej nas pozna i będzie w stanie zaoferować okulary idealnie dopasowane do naszych potrzeb.
 • Szczegółowe instrukcje- dobry optyk wyczerpująco opowie nam, w jaki sposób dbać o okulary i soczewki kontaktowe. Zwykle nie są to tanie usługi, dlatego w naszym interesie jest, by posłużyły nam jak najdłużej.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Jak wybrać dobry salon?

W momencie otrzymania od okulisty recepty na okulary zwykle zaczynamy się rozglądać za salonem, w którym moglibyśmy je zamówić. Warto poszukać informacji w internecie. Większość salonów ma własne strony, na których możemy zapoznać się z ofertą. Możemy też skorzystać z rad członków naszej rodziny i znajomych. Być może ktoś będzie w stanie polecić dobry zakład optyczny. Niewątpliwie najistotniejszymi usługami i produktami, których nie może zabraknąć w dobrym salonie, są:

 • Okulary korekcyjne – najlepsza znana dotąd metoda korekcji wzroku.
 • Okulary progresywne- przeznaczone są dla osób wymagających korekcji zaburzeń refrakcji oraz prezbiopii.
 • Okulary do dali – są rozwiązaniem problemu słabego widzenia przedmiotów znajdujących się w oddali.
 • Okulary do czytania – zazwyczaj sięgamy po nie po 40 roku życia, gdy nasze oczy męczą się już podczas czytania oraz wykonywania precyzyjnych prac.
 • Okulary do pracy przy komputerze – wyposażone w specjalną powłokę BLUE/LED, gwarantują ochronę oczu przed działaniem promieniowania niebieskiego, a dodatkowo mogą również wyostrzyć obraz widziany na monitorze.
 • Soczewki kontaktowe – jeśli zdarza nam się gubić okulary lub uprawiamy sport, soczewki będą dla nas idealnym rozwiązaniem.
 • Badanie wzroku – możemy poddać się badaniu ostrości widzenia pod kątem okularów (optometryczne) lub badaniu, które przeprowadzi okulista, pod kątem medycznym.

Gdzie kupić okulary dobrej jakości w Kraśniku?

Okulary mają za zadanie korygować naszą lub nasze wady wzroku. Jeszcze do niedawna ich noszenie było dla nas przymusem. Obecnie jest tak ogromny wybór soczewek i opraw, że okulary stały się ozdobą i nieodłącznym elementem naszej osobowości. Jedynie okulary dobrej jakości są w stanie to wszystko zagwarantować. Wykonanie takich okularów powinniśmy powierzyć fachowcowi- optykowi rzemieślnikowi. Prowadzą oni zakłady zrzeszone w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Przynależność do KRIO jest gwarantem wysokiej jakości usług, rzetelności i dokładności. Okulary wykonane w takim salonie optycznym w Kraśniku, spełnią wszystkie nasze oczekiwania, a optyk rzemieślnik sprawi, że będą idealnie dopasowane.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!