fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Zabrzu

Szacuje się, że blisko 90% społeczeństwa miewa problemy ze wzrokiem. Zazwyczaj nie myślimy o profilaktyce, dopóki coś złego nie zacznie się dziać, a to poważny błąd, bo w wielu przypadkach problemów można by uniknąć. Niemniej, jeśli trafimy w końcu do okulisty, który wystawi receptę na okulary, kolejnym krokiem będzie znalezienie dobrego optyka, co w dzisiejszych czasach wcale nie jest tak oczywiste. Warto zwrócić uwagę, chociażby na to, czy dany salon należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Jest to istotne, jeśli chcemy, aby nasze okulary były dobrej jakości, wykonane przez specjalistę.

U kogo możemy kupić okulary dobrej jakości?

Zakup okularów to cały proces. Nie wygląda on tak jak w przypadku kupna zwykłych produktów, chociażby w drogerii. Musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów, żeby można było mówić o produkcie wysokiej jakości i naszym zadowoleniu z niego. Wybierając salon, powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Wnętrze, które powinno być jasne, zadbane, przede wszystkim czyste i wysprzątane, bez cienia kurzu na oprawach i innych akcesoriach.
  • Bogaty wybór opraw i akcesoriów, który da nam poczucie, że na pewno znajdziemy to, czego chcemy.
  • Doświadczony optyk, który przeprowadzi z nami dokładny wywiad, chcąc poznać nas i nasze codzienne zwyczaje jak najlepiej. To pozwoli mu na idealne wykonanie i dobranie naszych przyszłych okularów.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Co powinno znaleźć się w ofercie salonu optycznego?

W szanującym się salonie znajdziemy bogatą ofertę usług i produktów, dzięki czemu wszystko załatwimy w jednym miejscu. Przed wizytą warto sprawdzić stronę internetową danego salonu w poszukiwaniu potrzebnych informacji. Możemy też zrobić rozeznanie wśród znajomych i członków naszej rodziny, byś może ktoś już znalazł salon godny polecenia. Niemniej podpowiadamy, co powinno się w ofercie znaleźć:

  • Badanie wzroku – zazwyczaj w salonie optycznym mamy do czynienia z optometrycznym badaniem wzroku.
  • Okulary korekcyjne – jak dotąd najlepsza i najprostsza metoda korekcji wad wzroku.
  • Okulary progresywne – służą do korekcji przy starczowzroczności i innych zaburzeniach refrakcji.
  • Okulary do czytania – to optyk powinien wykonać dla nas takie okulary, gotowe okulary w sklepachnie są dobrym rozwiązaniem, a na pewno nie służą naszym oczom.
  • Okulary do pracy przy komputerze – zaopatrzone w specjalne powłoki wyostrzają obraz na monitorze oraz chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem.
  • Okulary do dali – niezbędne w przypadku wystąpienia problemów z widzeniem na odległość.
  • Soczewki kontaktowe – są świetną alternatywą lub uzupełnieniem dla osób aktywnych oraz dla tych, którzy w danej chwili nie chcą korzystać z okularów.

Gdzie zatem kupić okulary dobrej jakości?

Jeśli nie chcemy się rozczarować i nabrać się na rzekome promocje w wielkich sieciówkach, warto poszukać zakładów optycznych należących do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. KRIO to organizacja zrzeszająca salony optyczne z całej Polski, która jest gwarantem rzetelności i najwyższych kwalifikacji optyków. Optyk rzemieślnik pracujący w takim salonie optycznym w Zabrzu, nie tyle sprzeda nam okulary, ile będzie chciał dać nam wyrób wykonany z pasją.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!