fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Nidzicy

Badania wskazują, że około 90% społeczeństwa ma problemy ze wzrokiem. Około 60% z nich korzystała chociaż raz z usług optyka lub okulisty. Okazuje się, że większości problemów można by uniknąć, włączając odpowiednie leczenie i profilaktykę. Każda dorosła osoba powinna co 2-3 lata udać się na wizytę do okulisty, a w momencie otrzymania recepty na okulary, wybrać dobrego optyka, który wykona dla nas okulary. Decydując się na konkretny salon optyczny w Nidzicy, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Jaki powinien być dobry optyk?

Przede wszystkim wybierając optyka, powinniśmy przyjrzeć się jego wykształceniu. Jeśli posiada dyplom czeladnika lub mistrza oznacza to, że jesteśmy we właściwych rękach. Osoby o takim wykształceniu spotkamy w zakładach optycznych, które należą do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Łatwo to zweryfikować za pośrednictwem internetu.Pierwsza wizyta zazwyczaj trwa dłużej, ponieważ optyk rzemieślnik musi przeprowadzić z nami wywiad. Powinien zapytać między innymi o aspekty związane z trybem naszego życia, pracy, indywidualnych preferencji względem wyglądu przyszłych okularów czy o choroby przewlekłe, na które cierpimy. Następnie optyk dobierze nam odpowiednie soczewki okularowe oraz oprawki. Na ten moment czekamy zazwyczaj najbardziej, ponieważ dobrze dobrane oprawy będą ozdobą naszej twarzy. Na samym końcu optyk wyjaśni nam, w jaki sposób mamy dbać o nowy nabytek, a także podpowie co robić, by nasza wada wzroku się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Na jakie usługi w ofercie salonu zwrócić uwagę?

Podczas wyboru salonu optycznego warto zorientować się, na jakie usługi możemy tam liczyć. Bardzo ważne jest, by usługi były na wysokim poziomie. Z punktu widzenia klienta ważne jest również to, czy wszystko będziemy mogli załatwić w jednym miejscu. Jeśli udajemy się do optyka po raz pierwszy, przed wizytą najlepiej sprawdzić jego ofertę zaglądając na stronę internetową. Być może pomocne okaże się również skorzystanie z doświadczenia innych osób, mających za sobą wizytę w salonie optycznym, na przykład kogoś z rodziny lub znajomych. Tak czy inaczej, warto zwrócić uwagę czy w salonie są dostępne poniższe usługi oraz produkty:

  • Badanie wzroku- jeśli w salonie zatrudniony jest okulista, może nam wykonać badanie pod kątem medycznym, czyli rozpoznanie zmian i chorób oczu. Możemy również skorzystać z badania optometrycznego, które ma na celu zbadanie ostrości widzenia pod kątem okularów.
  • Okulary korekcyjne- dobierane w zależności od wady, jaką posiadamy.
  • Okulary progresywne- do korekcji prezbiopii i innych zaburzeń refrakcji.
  • Okulary do dali- przeznaczone dla osób zmagających z problemem słabego widzenia na odległość.
  • Okulary do czytania- dla osób, którym czytanie sprawia trudność i odczuwają efekt “zbyt krótkich rąk” lub też pracują precyzyjnie z bliska.
  • Okulary do pracy przy komputerze- posiadają specjalną powłokę BLUE/LED, która chroni nasze oczy przed  szkodliwym działaniem promieniowania niebieskiego. Mogą również, jeśli zajdzie potrzeba wyostrzać obraz widoczny na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe- dla osób, które z różnych przyczyn muszą zrezygnować z okularów czasowo lub na stałe.

Który salon optyczny wybrać w Nidzicy?

Wybór najlepszego salonu optycznego w Nidzicy nie musi być trudny. Najlepiej zorientować się, który optyk przynależy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Wszystkie zakłady zrzeszone w KRIO cechują się najwyższą jakością świadczonych usług. W takim zakładzie przyjmuje optyk rzemieślnik, osoba o najlepszych kwalifikacjach i potwierdzonym wykształceniu, która idealnie wykona nasze okulary. Oddając się w jej ręce mamy gwarancję pełnego zadowolenia z wykonanej usługi.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!