fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Rzeszowie

Moment, w którym przychodzi czas na zakup okularów, dla wielu ludzi oznacza konieczność przyzwyczajenia się do nowej rzeczywistości. O okularach trzeba stale pamiętać, odpowiednio o nie dbać, chodzić częściej na badania kontrolne. Do niedawna wybór opraw nie był jeszcze tak ogromny jak teraz i często trzeba było nosić takie, które niekoniecznie przypadły nam do gustu. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Jak wybrać odpowiedniego optyka?

Wybór optyka nie zawsze jest prosty i jednoznaczny. Salonów optycznych jest obecnie tak dużo, że niełatwo podjąć decyzję, któremu optykowi zaufać. Już na samym początku możemy zawęzić krąg poszukiwań, wybierając salony, które należą do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Dodatkowo istnieje również kilka aspektów, które omówimy, aby ułatwić wybór:

 • Wygląd salonu – już na samym początku możemy w drodze eliminacji wybrać te zakłady, których wnętrze jest czyste i zadbane. Jest to miejsce ściśle związane z naszym zdrowiem, więc musi panować tam porządek.
 • Szeroki wybór asortymentu – w salonie musi znaleźć się miejsce na oprawki wszelkiego typu: damskie, męskie, dziecięce, jak również na okulary przeciwsłoneczne i soczewki kontaktowe.  Szanujący się salon będzie miał w ofercie również wszelkie potrzebne akcesoria takie jak: płyny i chusteczki do czyszczenia czy etui na okulary.
 • Czas poświęcony nam przez optyka powinien być wystarczający. Jeśli czujemy, że pracownik salonu się spieszy, a podczas wypowiedzi używa terminów, których nie rozumiemy, należy jak najszybciej opuścić takie miejsce.
 • Warto znaleźć taki salon, gdzie pracuje optyk o odpowiednim wykształceniu, a więc posiadający dyplom mistrza lub czeladnika.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Wybór oferty

Niezwykle ważne z punktu widzenia klienta jest otrzymanie kompleksowej usługi w jednym miejscu. Dlatego, zanim udamy się do salonu, warto przyjrzeć się bliżej jego ofercie. Oczywiście można osobiście udać się do kilku salonów w poszukiwaniu najlepszej oferty, natomiast osoby chcące zaoszczędzić trochę na czasie, mogą skorzystać z internetu. Niewątpliwie powinniśmy poszukać zakładu, w którym możemy liczyć na:

 • Badanie wzroku – w większości przypadków będzie to optometryczne badanie pod kątem okularów, a jeśli w salonie przyjmuje okulista, zbada nas również pod kątem medycznym.
 • Okulary korekcyjne – będące jak do tej pory najpopularniejszą metodą korekcji wad wzroku.
 • Okulary progresywne – polecane osobom, u których występuje więcej niż jedna wada wzroku.
 • Okulary do dali – wyostrzające przedmioty znajdujące się w oddali.
 • Okulary do pracy przy komputerze – dobrze dobrane i kupione w salonie będą faktycznie chroniły nas przed szkodliwym promieniowaniem, dzięki filtrom BLUE/LED, a jeśli zajdzie potrzeba, wyostrzą obraz na monitorze.
 • Okulary do czytania – odpowiednio dobrane, wytrzymałe i solidne, będą nam służyły latami. 
 • Soczewki kontaktowe – świetna alternatywa lub uzupełnienie tradycyjnej metody korekcji wad wzroku, czyli okularów.

Salon optyczny - czy da się wybrać najlepszy?

Jeśli w wybranym salonie trafimy na optyka rzemieślnika, który jest prawdziwym specjalistą, a do tego zaoferuje nam wysoką i kompleksową jakość usług, to znaczy, że nie mogliśmy trafić lepiej. Dlatego też najrozsądniej jest wybierać zakłady, które przynależą do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. KRIO zrzesza w swym gronie tylko takie zakłady, w których znajdziemy fachowców z dyplomem, pracujących na specjalistycznym sprzęcie, którzy mają ogromne doświadczenie w tworzeniu i dobieraniu okularów. Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, na pewno znajdziemy salon optyczny w Rzeszowie, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!