fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Poznaniu

W Polsce działa ponad 4500 salonów optycznych. Liczba ta dynamicznie się zmienia, a salonów ciągle przybywa. Nic dziwnego, że świadomy wybór optyka jest rzeczą niełatwą, a my sami często jesteśmy przytłoczeni zbyt dużym wyborem i nie wiemy, komu zaufać. Podpowiadamy czym kierować się przy wyborze optyka i jakie cechy powinien mieć dobry salon optyczny w Poznaniu.

Co świadczy o tym, że salon optyczny jest godny uwagi?

Przede wszystkim powinniśmy porównać oferty z kilku salonów. Najlepiej jest odwiedzić stronę internetową optyka i przyjrzeć się usługom jakie oferuje. Dobrym posunięciem może być również wizyta na różnych forach internetowych, gdzie klienci salonów dzielą się swoimi spostrzeżeniami co do jakości usług i przebiegu samej wizyty. Jeśli klient nadal ma wątpliwości, podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę:

  • Pierwsze wrażenie- to, jak wygląda wnętrze salonu, dużo o nim mówi. Powinno być jasne, zadbane, przestronne. Optyk powinien mieć dla nas tyle czasu, ile potrzebujemy. Każda wizyta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. 
  • Szczegółowy wywiad- Optyk powinien szczegółowo wypytać nas o preferowany typ okularów, jak wygląda nasze życie na co dzień, na czym polega nasza praca, czy jesteśmy osobami aktywnymi. 
  • Dobór soczewek i opraw- oprócz standardowego doboru szkieł do naszej wady, optyk rzemieślnik może zaproponować szkła dobrane do potrzeb klienta np. szkła, które bez względu na ilość dioptrii zawsze będą wyglądały ładnie i estetycznie, czy też szkła progresywne.
  • Wskazówki dotyczące użytkowania okularów- na końcu optyk udzieli wszelkich informacji jak dbać o okulary, aby długo pozostały w jak najlepszym stanie oraz co robić i czego unikać, aby nasz wzrok się nie pogarszał.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Usługi w salonie optycznym- na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzemy salon, warto zapoznać się z jego ofertą. Należy zwrócić uwagę również na kwalifikacje osób pracujących w salonie. Obecnie nie potrzeba mieć żadnego wykształcenia kierunkowego, aby otworzyć salon optyczny, dlatego konieczne jest samodzielne zweryfikowanie kompetencji osób pracujących w salonie oraz usług, jakie są w nim oferowane. Decydując się na ofertę konkretnego salonu optycznego w Poznaniu, warto zwrócić uwagę czy dostępne są w nim niżej wymienione usługi:

  • Badanie wzroku- specjalista bada ostrość wzroku pod kątem okularów. Jeśli w salonie pracuje dodatkowo okulista, może on wykonać badanie pod kątem medycznym, polegające na wykryciu zmian i chorób oczu.
  • Okulary progresywne- bardzo często wybierana opcja ze względu na swoją uniwersalność, ponieważ korygują prezbiopię oraz inne zaburzenia akomodacji.
  • Okulary do czytania- Jeśli dopadł nas “efekt za krótkich rąk”, takie okulary przywrócą nam radość z czytania z bliskich odległości.
  • Okulary do pracy przy komputerze- dla osób pracujących dużo przed komputerem, czy dla tych, którym ciężko rozstać się ze smartfonem dobrym rozwiązaniem będą okulary z powłoką chroniącą przed szkodliwym działaniem promieniowania niebieskiego.
  • Okulary przeciwsłoneczne- mimo iż możemy je kupić praktycznie wszędzie- w aptece, supermarkecie, znanych sieciówkach czy na straganie, warto zastanowić się, czy takie okulary rzeczywiście spełniają swoją funkcję. Po okulary przeciwsłoneczne warto udać się do dobrego salonu optycznego. Daje to pewność, że będą wyposażone w powłoki i filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem.
  • Soczewki kontaktowe- przeznaczone dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz dla wszystkich, którzy nie lubią pamiętać o okularach.

Gdzie kupić idealne okulary?

Należy zdawać sobie sprawę, że przemyślany wybór optyka pozwoli na odpowiedni dobór szkieł i opraw do wady wzroku oraz do kształtu twarzy i potrzeb klienta. Osoba, która będzie robiła okulary, powinna mieć tytuł technika optyka, mistrza lub czeladnika. Na pewno lepiej zaufać osobie posiadającej dyplom, niż tej, która została przeszkolona z samych podstaw. Profesjonalnego optyka spotkamy w zakładzie należącym do Cechu zrzeszonego w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. To salony optyczne w Poznaniu, które gwarantują najwyższą jakość usług i profesjonalizm.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!