fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Puławach

Mimo iż wybór wśród salonów optycznych jest ogromny, często mamy duży problem z wyborem optyka. W obecnych czasach świadomy klient nie idzie do pierwszego lepszego optyka, ale mając łatwy dostęp do internetu i innych źródeł informacji, poszukuje tego najlepszego. Zdarza się jednak tak, że zdajemy się być przytłoczeni zbyt dużym wyborem i nie wiemy, komu warto zaufać, dlatego podpowiadamy czym powinniśmy kierować się przy wyborze salonu optycznego w Puławach i na jakie usługi zwrócić uwagę.

Na co zwrócić uwagę przed i w trakcie wizyty?

Przed wizytą najlepiej zapoznać się z ofertą danego salonu. W tym celu można skorzystać ze strony internetowej zakładu czy z doświadczeń osób, które miały z nim styczność w przeszłości. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać wizyta:

 • Dobre pierwsze wrażenie na początek- salon powinien się nam po prostu podobać, powinniśmy się w nim dobrze czuć. Wnętrze powinno być czyste i komfortowe.
 • Dokładny wywiad- Optyk powinien wykazywać się dużą cierpliwością, mieć dla nas czas, a także dopytać jak wygląda nasz przeciętny dzień. Pozwoli to na indywidualne podejście i dobór odpowiednich okularów.
 • Dobór soczewek- Dzięki wcześniejszemu wywiadowi optyk będzie w stanie zaproponować dodatkowe opcje ukierunkowane na potrzeby klienta np. soczewki, które nawet w przypadku dużej wady będą cienkie i delikatne, co później przełoży się na większe możliwości doboru opraw.
 • Dobór opraw- dobry optyk jest również specjalistą od wizerunku, potrafi doradzić, które oprawki będą pasowały do nas najlepiej.
 • Usługi dodatkowe- warto zaznaczyć, że dobry salon optyczny oprócz okularów i soczewek powinien móc zaoferować nam między innymi środki do pielęgnacji okularów czy etui zabezpieczające przed uszkodzeniem
 • Wskazówki na koniec- optyk szczegółowo wyjaśni nam jak dbać o okulary oraz o nasz wzrok, po to, by wada się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Co może zaproponować dobry salon optyczny?

Zanim wybierzemy się do salonu, warto przejrzeć jego ofertę oraz usługi. Dobrze byłoby zorientować się, czy w danym zakładzie pracuje osoba kompetentna posiadająca kwalifikacje do pracy w zawodzie. O jakości usług świadczy również to, co i w jakim zakresie oferuje dany salon i czy posiada do tego odpowiedni sprzęt. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na poniższe usługi salonów optycznych w Puławach:

 • Badanie wzroku- najczęściej możemy skorzystać z komputerowego badania wzroku, które  pozwoli ustalić wadę, którą powinien sprecyzować specjalista. Jeśli w salonie dodatkowo pracuje okulista, możemy poddać się bardziej szczegółowemu badaniu pod kątem medycznym, które polega na wykrywaniu zmian i chorób oczu.
 • Okulary progresywne- służące do korekcji starczowzroczności (prezbiopii) oraz innych zaburzeń akomodacji. 
 • Okulary do czytania- należy unikać zakupu gotowych okularów do czytania w drogeriach czy aptekach. Jedynie zakup u dobrego optyka rzemieślnika pozwoli na indywidualne dopasowanie okularów i zapewni komfort użytkowania.
 • Okulary do pracy przy komputerze- blokujące szkodliwe działanie promieniowania niebieskiego, szczególnie polecane osobom spędzającym dużo czasu przed wszelkiego rodzaju ekranami.
 • Okulary przeciwsłoneczne- chroniące nas przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB
 • Soczewki kontaktowe- bardzo popularne wśród osób aktywnie spędzających czas wolny oraz dla tych, którzy często gubią okulary.

U kogo kupić okulary?

Warto skorzystać z usług salonu, w którym pracownik posiada odpowiednie wykształcenie, czyli posiada dyplom technika optyka, czeladnika lub mistrza. Osoby te są po studiach kierunkowych, a w trakcie swojej kariery odbyły praktyki i mogą poszczycić się dużym doświadczeniem w pracy. Najlepszą opcją jest znalezienie salonu optycznego w Puławach, który zrzeszony jest w Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Daje to gwarancję bezpieczeństwa naszych oczu oraz wysoką jakość wykonania okularów. 

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!