fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Mosinie.

Większość z nas, prędzej czy później dopadną problemy związane ze wzrokiem. Pierwszą naszą myślą jest wtedy wizyta u okulisty w celu zbadania wzroku, a później do salonu optycznego, by zrealizować receptę. Podczas wyboru odpowiedniego salonu optycznego w Mosinie, nie należy zapominać o kilku istotnych radach, które pomogą nam przy podjęciu decyzji.

Cechy dobrego optyka

Zanim powierzymy optykowi wykonanie naszych przyszłych okularów, warto przyjrzeć się kilku aspektom związanym z pierwszą wizytą w salonie, szczególnie gdy dotychczas nie mieliśmy z optykiem do czynienia. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest sprawdzenie, czy dany salon należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Jest to swoista gwarancja jakości usług. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na:

 • Wygląd salonu – bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Salon optyczny powinien mieć czyste, przestronne i estetyczne wnętrze. Jest to miejsce kojarzące się ze zdrowiem, dlatego musi być zadbane.
 • Dobór opraw i akcesoriów – w każdym szanującym się salonie, jest duży wybór opraw dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Dodatkowo powinniśmy mieć szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych oraz różnych akcesoriów do okularów, np. etui, pudełeczka na soczewki, płyny do czyszczenia i pielęgnacji, chusteczki. 
 • Szczegółowy wywiad – dobry optyk “zamęczy” klienta pytaniami. Im więcej ich zada, tym lepiej nas pozna i będzie w stanie dobrać nam odpowiednie okulary. To, co sprawdziło się u jednego klienta, niekoniecznie sprawdzi się u drugiego. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście.
 • Instrukcje postępowania z okularami- optyk nie powinien nas wypuszczać z zakładu, zanim nie przekaże wszystkich informacji dotyczących dbania o okulary. Podpowie również jak dbać o wzrok tak, żeby nasza wada się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Co powinno znaleźć się w ofercie salonu?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, każdy dobry, szanujący się salon optyczny powinien mieć w swojej ofercie szeroki wybór opraw, okularów przeciwsłonecznych oraz różnych akcesoriów. W obecnych czasach istotna dla każdego jest możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu, bardzo często przecież żyjemy w dużym pośpiechu, dlatego ważna jest dla nas oszczędność czasu. Istotne jest, by oferta zawierała:

 • Badania wzroku – najpopularniejsze jest optometryczne badanie ostrości widzenia pod kątem okularów. 
 • Okulary korekcyjne – jak dotąd najlepsza metoda korekcji wad wzroku.
 • Okulary progresywne – jeśli ktoś cierpi na prezbiopię oraz inne zaburzenia refrakcji, świetnie sprawdzą się właśnie okulary progresywne.
 • Okulary do dali – konieczne w sytuacji, gdy słabo widzimy przedmioty znajdujące się w oddali.
 • Okulary do pracy przy komputerze – w czasach tak dużego zaawansowania technologicznego, gdy ogromną ilość czasu przeznaczamy na pracę oraz rozrywkę przed komputerem, ważne jest, by zaopatrzyć się w okulary z powłoką BLUE/LED, która chroni oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania niebieskiego. Okulary te mogą również wyostrzać obraz na monitorze.
 • Okulary do czytania- prędzej czy później, każdy z nas jest zmuszony sięgnąć po takie rozwiązanie, ponieważ z wiekiem nasilają się problemy ze zdolnością akomodacyjną naszych oczu.
 • Soczewki kontaktowe- będą świetnym zamiennikiem lub uzupełnieniem zwykłych okularów. Pokochają je w szczególności osoby, które często gubią swoje okulary lub ci, którzy aktywnie spędzają czas.

Gdzie znajdziemy okulary dobrej jakości w Mosinie?

Często decydujemy się na zakup drogich okularów, nie zawsze zwracając uwagę, gdzie je kupujemy. Co z tego, że okulary będą bardzo dobre i drogie, skoro zupełnie nie będą spełniały naszych oczekiwań. Często również cena nie idzie w parze z jakością. Żeby nie wpaść w taką pułapkę zakupową, po okulary warto udać się do salonu optycznego w Mosinie, który należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Wszystkie salony zrzeszone w KRIO budują swoją pozycję od wielu lat. Gwarantują najwyższą jakość swoich usług, czego dowodem są zadowoleni klienci. W takich salonach nie spotkamy zwykłego sprzedawcy okularów, a optyka rzemieślnika, który dzięki swojemu doświadczeniu wykonają dla nas wymarzone okulary zgodnie ze sztuką zawodową.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!