fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Wałczu

Liczba osób zmagających się z problemami ze wzrokiem jest ogromna. Okulary wymienia się średnio co 3 - 4 lata. To świetna wiadomość dla optyków, tym bardziej że nie trzeba mieć specjalnego pozwolenia ani doświadczenia, by taki salon prowadzić. Trudno powiedzieć, czy dla nas, jako pacjentów to dobra wiadomość. Na pewno mamy w czym wybierać, jednak rodzi to pewne niebezpieczeństwo, że łatwo możemy trafić na niekompetentną osobę, która zajmie się doborem naszych okularów. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdźmy, czy dany salon optyczny w Wałczu należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. O kolejnych aspektach decydujących o wyborze optyka, napiszemy poniżej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając godny uwagi salon optyczny?

Ważne, by trafić do salonu optycznego, w którym przyjmie nas optyk rzemieślnik, czyli osoba o kierunkowym wykształceniu. Polskie prawo zezwala na prowadzenie biznesu i sprzedaż okularów przez osoby bez wykształcenia i doświadczenia, dlatego sprawdźmy to przed wizytą. Naszą uwagę w szczególności skierujmy na:

  • Wnętrze salonu – nie może być mowy o żadnym bałaganie. Salon optyczny jest miejscem, gdzie optyk ma zadbać o nasze zdrowie, dlatego powinno być czyste i zadbane.
  • Czy optyk ma dla nas czas – który jest niezbędny, aby prawidłowo dobrać okulary. W trakcie wizyty optyk powinien wypytać nas o różne aspekty naszego życia oraz o indywidualne preferencje, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem pozwoli na dobranie okularów pasujących do naszej twarzy i osobowości.
  • W ofercie powinny znaleźć się markowe okulary dla dzieci i dorosłych, jak i takie z niższej półki cenowej. Zwróćmy uwagę również na wybór okularów przeciwsłonecznych oraz wszelkich akcesoriów dodatkowych takich jak: futerały, etui, płyny do szkieł kontaktowych, chusteczki do pielęgnacji.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

O czym jeszcze należy pamiętać?

Podobnie jak prawidłowo przebiegająca wizyta, równie istotna jest oferta, jaka może zaproponować salon optyczny. Przed wizytą warto zrobić krótki research, odwiedzając strony internetowe różnych salonów.  Można także zapytać kogoś ze znajomych lub rodziny, może będą w stanie podpowiedzieć coś z własnego doświadczenia. Jako przyszli klienci powinniśmy zwrócić uwagę na takie usługi i produkty jak:

  • Badanie wzroku – ważne, byśmy mogli z takiego rozwiązania skorzystać w salonie. Najczęściej mamy do czynienia z optometrycznym badaniem wzroku.
  • Okulary korekcyjne – stosowane u osób z wadami wzroku, by umożliwić im prawidłowe widzenie.
  • Okulary progresywne – dzięki zastosowaniu specjalnych szkieł, możliwa jest korekcja prezbiopii i innych wad refrakcji.
  • Okulary do dali – dzieki nim wyostrzamy obraz przedmiotów znajdujących się w oddali.
  • Okulary do czytania – dla osób, u których pojawiły się problemy podczas czytania, a także wykonywania precyzyjnych prac.
  • Okulary do pracy przy komputerze – ich zadaniem jest ochrona naszych oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania niebieskiego oraz jeśli zajdzie taka konieczność mogą wyostrzać obraz na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe – bardzo dobre alternatywne rozwiązanie dla zwykłych okularów.

Wybór salonu

Jeśli nie chcemy przykrych niespodzianek związanych z zakupem kiepskiej jakości okularów w przypadkowym sklepie, musimy na poważnie wziąć sobie do serca wszystkie powyższe rady. Jeżeli poszukamy salonu optycznego w Wałczu, który należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej, zyskamy pewność, że otrzymamy kompleksowe wsparcie w zakresie wykonania i doboru okularów, a nasza wizyta przebiegnie w miłej i przyjaznej atmosferze. Pamiętajmy, że tylko optyk rzemieślnik posiadający odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu, wykona nasze okulary z pasją, zgodnie ze sztuką zawodową.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!