fbpx
Title Image

Salon optyczny, optyk w Gorzowie Wielkopolskim

Znalezienie dobrego salonu optycznego w Gorzowie Wielkopolskim może stanowić duże wyzwanie. Zapotrzebowanie na usługi optyczne stale rośnie, dlatego też przybywa coraz więcej sklepów z okularami, w których jakość oferowanych usług najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Dzieje się tak za sprawą panującego w Polsce prawa, które dopuszcza możliwość prowadzenia salonu optycznego przez osoby niewykształcone, nieznające się na sztuce wykonywania okularów. Wobec powyższego już na samym początku warto wziąć pod uwagę tylko te salony, które należą do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej. Dzięki temu zyskamy pewność o najwyższej jakości usług.

Po czym poznać dobrego optyka?

Kiedy poczujemy, że nasz wzrok się pogarsza, normalną rzeczą jest, że zaczynamy szukać pomocy, najpierw u okulisty, później u optyka. Pytanie, które część z nas może sobie zadawać, to jak znaleźć odpowiedni salon optyczny w tak dużym mieście jak Gorzów Wielkopolski? Wiadomo przecież, że odpowiednio dobrane okulary są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu, jednocześnie chcemy, żeby idealnie pasowały do naszej osobowości, kształtu twarzy, żebyśmy czuli się w nich po prostu dobrze. Z pomocą w tym zakresie przychodzi właśnie pracownik salonu. Powinien to być wykwalifikowany optyk rzemieślnik, posiadający dyplom czeladniczy lub mistrzowski. Przeprowadzi z nami wywiad, w którym zapyta o najistotniejsze aspekty naszego życia, wszystko po to, by dobrać i wykonać nasze okulary zgodnie ze sztuką zawodową. Możemy liczyć także na jego pomoc odnośnie wytycznych jak dbać o okulary. Chętnie odpowie na pytania co zrobić, by okulary służyły nam jak najdłużej, a także wyjaśni jak dbać o nasze oczy, by wada wzroku się nie pogłębiała.

Znajdź Optyka w swojej okolicy

Jak rozpoznać dobry salon optyczny?

Zanim wybierzemy się do konkretnego salonu, warto przyjrzeć się jego ofercie. Jego usługi możemy zweryfikować w prosty sposób, odwiedzając stronę internetową i zapoznać się z informacjami na niej zawartymi. Możemy również skorzystać z doświadczenia innych osób, 

być może ktoś z naszej rodziny, znajomych mógłby polecić godny uwagi salon. Dodatkowo powinniśmy przyjrzeć się usługom i produktom oferowanym w zakładzie optycznym. Wśród nich powinny się znaleźć:

  • Okulary korekcyjne – najlepsza i najbardziej popularna jak dotąd metoda korekcji wad wzroku.
  • Okulary progresywne – są ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się u osób korzystających na co dzień z więcej niż jednej pary okularów.
  • Okulary do dali – niezbędne w sytuacji, gdy słabo widzimy na odległość.
  • Okulary do czytania – jedne z najczęściej kupowanych okularów, służące poprawie jakości widzenia podczas czytania i wykonywania prac wymagających precyzji.
  • Okulary do pracy przy komputerze- powinny być wyposażone w dobrej jakości powłokę BLUE/LED, co przyczyni się do ograniczonego dostępu szkodliwego promieniowania niebieskiego do naszych oczu. W razie potrzeby, okulary do komputera będą również wyostrzać obraz na monitorze.
  • Soczewki kontaktowe- idealnie sprawdzą się u osób, które na co dzień prowadzą aktywny tryb życia.
  • Badanie wzroku- jeśli w zakładzie pracuje okulista, przeprowadzi on badanie pod kątem medycznym, w celu wykrycia różnych wad wzroku. Zazwyczaj w każdym salonie mamy dostęp do optometrycznego badania ostrości widzenia pod kątem okularów.

Gdzie kupić okulary dobrej jakości w Gorzowie Wielkopolskim?

Szukając salonu optycznego w Gorzowie Wielkopolskim, wystarczy poszukać takiego, który należy do Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej, która zrzesza specjalistów w dziedzinie optyki, mistrzów i czeladników, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe. Zrzeszone zakłady spełniają wymagania nałożone przez KRIO względem wyposażenia salonu i kwalifikacji kadry oraz jakości świadczonych przez nich usług.

Potrzebujesz specjalisty?

Umów się na wizytę

Znajdź najlepszą lokalizację!